Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama

Franowo: wyburzą pasaż handlowy. W jego miejscu powstanie nowa galeria

KaT
poniedziałek, 15.06.2015 r.
godz. 09.00
KaT | poniedziałek, 15.06.2015 r., godz. 09.00
Franowo: wyburzą pasaż handlowy. W jego miejscu powstanie nowa galeria
fot. Google Street View

Poznaniacy od miesięcy narzekają, że w naszym mieście powstaje za dużo centrów handlowych. Największy taki obiekt w Wielkopolsce powstaje w sąsiedztwie ronda Rataje. „Zagłębiem” sklepów wielkopowierzchniowych jest Franowo. Za kilka tygodni rozpocznie się tu rozbiórka pasażu handlowego, a w jego miejscu stanie… nowy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jak udało nam się dowiedzieć, wkrótce poznańskie Franowo straci pasaż handlowy funkcjonujący tu od lat. Chodzi o obiekt z supermarketem Carrefour. Market będzie otwarty jedynie do końca czerwca. Pasaż znajduje się na terenie należącym do IKEA - podobnie jak OBI, Decathlon, sama IKEA oraz pasaż w sąsiedztwie IKEA (najnowszy obiekt ze sklepami, do których wchodzi się z chodnika).

Zamknięcie marketu Carrefour w tym przypadku jest równoznaczne ze.. zrównaniem budynku z ziemią. - Na miejscu starego budynku powstanie nowa galeria. Obecna zostanie zamknięta pod koniec czerwca. W lipcu zacznie się jej rozbiórka - wyjaśnia Izabela Sawicka z IKEA Centres Poland. - Nowy budynek planujemy otworzyć dla klientów pod koniec przyszłego roku - dodaje.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że nowa galeria handlowa będzie mniejsza. Ma mieć około 7000 metrów kwadratowych powierzchni, a znajdzie się tutaj m.in. sklep sieci Piotr i Paweł. Ci, którzy przyzwyczaili się do robienia zakupów w markecie Carrefour, przez kilka miesięcy będą musieli wybierać się na zakupy do innego sklepu. Tylko przez kilka miesięcy, bo market tej sieci będzie funkcjonować w centrum handlowym Posnania przy rondzie Rataje. Obiekt ma zostać otwarty w drugiej połowie 2016 roku.

Reklama