Reklama
Reklama

Poznańscy radni (i nie tylko) o wyborach: "zwycięzcy trzeba szczerze pogratulować"

fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Jak poznańscy radni, ale nie tylko oni, komentują wyniki wyborów prezydenckich? Członkowie PiS pękają z dumy, a ich koledzy z Rady Miasta gratulują zwycięzcy. Marek Sternalski, szef klubu radnych PO przyznaje, że Platforma "przegrała ten wyborczy mecz na własne życzenie".

Wszystko wskazuje na to, że Andrzej Duda zostanie nowym prezydentem Polski - tak wynika z danych sondażowych. Pokonał Bronisława Komorowskiego stosunkiem procentowym głosów 52 do 48. Jak na taki wynik zareagowali poznaniacy?

Radni Prawa i Sprawiedliwości nie kryją radości z takiego wyniku. - Prezydent Andrzej Duda. To się udało. To dobra zmiana dla Polski - pisze na Facebooku Szymon Szynkowski vel Sęk, radny PiS. Wtóruje mu klubowa koleżanka Lidia Dudziak. - Wygrała Polska, dr Andrzej Duda Prezydentem. Andrzeju wygrałeś dla Polski, wygrałeś dla Niego! Świętej pamięci profesor Lech Kaczyński Prezydent Polski uśmiecha się do Ciebie z góry, masz jego wsparcie - pisze.

Głos na temat wyniku wyborów zabrali również radni Platformy Obywatelskiej. - Używając piłkarskiej terminologii przegraliśmy ten wyborczy mecz na własne życzenie i z naszej winy. Tylko takie podejście może nam pomóc wygrać wybory jesienią. Zwycięzcy trzeba szczerze pogratulować, bo tego wymaga szacunek zarówno dla przeciwnika jak i dla siebie. Teraz czas na szczerą rozmowę w szatni i walkę o odzyskanie zaufania wyborców. Tyle w temacie - wyjaśnia Marek Sternalski, szef klubu radnych PO w Radzie Miasta. Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta i radny PO napisał na Facebooku jedynie "To piosenka dobra na różne trudne chwile. Dzisiaj również!" i dodał link do piosenki "Modlitwa o wschodzie słońca" Przemysława Gintrowskiego, Zbigniewa Łapińskiego i Jacka Kaczmarskiego.

Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, a wcześniej radny PO, pisze o "szanowaniu wyniku wyborów". - Wynik trzeba uszanować i pogratulować zwycięzcy wyborów prezydenckich. Zimny zaś prysznic się przyda, by wyciągnąć wnioski na przyszłość. Niektórzy uwierzyli, że samo się zrobi i będzie tak zawsze. A tu potrzebna jest codzienna i rzetelna praca, praca i raz jeszcze praca dla Polski, powrót do obywatelskich korzeni i wartości, otrzeźwienie, właściwe odczytanie oczekiwań ludzi, odbudowa wiarygodności - to najbliższe wyzwania. Polska potrzebuje więcej wielkopolskiego myślenia i działania.

Kolegom radnym z PiS gratuluje także Katarzyna Kretkowska, radna SLD. - Gratuluję koleżankom i kolegom z PiS energicznej i skutecznej kampanii, zwieńczonej wyborczym sukcesem. Polacy kolejny raz opowiedzieli się za zmianą, podobnie jak w Poznaniu i wielu innych miastach kilka miesięcy temu. Pozostaje życzyć nam wszystkim, by była to zmiana na lepsze. Maruderom, którzy nie poszli głosować a teraz są niezadowoleni - niech ten do końca nieprzewidywalny i niewielką różnicą osiągnięty wynik jeszcze raz przypomni, że w demokracji nigdy nic nie jest przesądzone i liczy się każdy głos, a znajomych i nieznajomych na fb prześcigających się od trzech godzin w licytowaniu miejsc i krajów, do których teraz wyemigrują zachęcam do pozostania w kraju i włączenia się w budowanie nowej oferty politycznej, takiej która i Wam odpowiada - będzie to bardziej konstruktywne i z ogólnym pożytkiem. Polacy chcą zmiany, tutaj, a nie na emigracji! Potrzebna jest zatem autentyczna, mądra lewica, tak by ci, którzy chcą tej zmiany nie byli skazani na PiS.

Swoją opinię na Facebooku zamieścili też m.in. Izabella Łukomska-Pyżalska, prezes Warty Poznań. - Gratulacje dla nowego Prezydenta. Oby Pan Andrzej Duda był prezydentem wszystkich Polaków, a nie tylko wyborców PIS - napisała. Jarosław Pucek, były prezes ZKZL zagrzewa natomiast PO do walki. - Platformo, bierz się do roboty - pisze.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
7.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro