Reklama
Reklama

Poznań: będzie więcej pieniędzy na drogi?

Prawdopodobnie od przyszłego roku poznańskie Rady Osiedli będą dostawać więcej pieniędzy na remonty dróg i chodników. Dodatkowe pieniądze mają trafiać przede wszystkim do osiedli peryferyjnych, gdzie wiele dróg nie jest utwardzonych.

W Poznaniu działają 42 rady osiedli, które dostają kilkadziesiąt milionów złotych do wydania w skali roku. W tym roku to ponad 22 miliony złotych. Być może od przyszłego roku pieniędzy będzie więcej. I to o kilka milionów złotych rocznie. Środki finansowe miałyby trafiać przede wszystkim do osiedli położonych na peryferiach Poznania, a miałyby być przeznaczone na remonty i budowę dróg oraz chodników.

Choć skorzystać z pieniędzy mają przede wszystkim osiedla peryferyjne, na których wiele dróg nie jest utwardzonych, pieniądze przydałyby się także w centrum Poznania. O czym wiedzą mieszkańcy. - Są tu dziury i nierówne krawężniki, ciężko się przez to parkuje i samochód się niszczy - mówi poznanianka.

- Jak teraz sobie pomyślimy o komforcie życia na Starym Mieście, o rzeczach najbardziej namacalnych, które można zmienić to przede wszystkim jest to stan nawierzchni dróg, zarówno jezdni jak i chodników - tłumaczy Jan Zujewicz z RO Stare Miasto. - Rzeczywiście ta sytuacja jest najgorsza na osiedlach peryferyjnych, gdzie jest wiele dróg gruntowych, które nie są w żaden sposób utwardzone - dodaje.

To rady osiedli miałyby decydować o tym, które drogi doczekałyby się remontu. Kwestią przetargów miałby się zajmować Zarząd Dróg Miejskich.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Są dwa ostrzeżenia IMGW dla Wielkopolski I i II stopnia
29℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
17.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro