Reklama

Galeria MM coraz bliżej

fot. WTK Play
fot. WTK Play

Choć budowa Galerii MM, która powstaje u zbiegu ul. Św. Marcin i al. Marcinkowskiego w miejsce Pasażu MM, rozpoczęła się już w ubiegłym roku, dopiero dziś wmurowano kamień węgielny pod tą inwestycję.

Projekt Galerii MM, która ma być otwarta pod koniec 2011 roku, zaprojektowało Studio ADS. Jego architekci mają na swoim koncie m.in. projekty Lotniska Ławica, centrum Green Point, Starego Browaru (Atrium i Pasażu), a także powstającego centrum handlowego - Metropolis.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Koszt budowy Galerii MM ma się zamknąć w 170 milionach złotych. Budynek będzie miał aż 8 kondygnacji, na których będzie się łącznie znajdować ponad 70 sklepów i punktów usługowych. Nie zabraknie tutaj również restauracji i kawiarni. Podziemne piętra, a takie będą trzy (najniższe aż 15 metrów pod ziemią!), zmieszczą 280 samochodów. Roboty budowlane trwają obecnie właśnie na tych kondygnacjach.

Galeria MM ma ożywić centrum miasta, a przede wszystkim ulicę Św. Marcin, na której ostatnio coraz częściej likwidowane są sklepy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro