Reklama
Reklama

Andrzej Białas szefem Gabinetu Prezydenta

Prezes stowarzyszenia Prawo do Miasta, Andrzej Białas, wygrał konkurs na dyrektora nowego Gabinetu Prezydenta - dowiedziała się Telewizja WTK. Pracę rozpocznie we wtorek. To kolega Jacka Jaśkowiaka z czasów wspólnego działania w ruchach miejskich.

Od 1 maja w poznańskim Urzędzie Miasta funkcjonuje nowy twór - Gabinet Prezydenta. To połączenie Biura Promocji Miasta i Biura Prezydenta Poznania. Zadaniem dyrektora nowego biura będzie m.in. wspieranie inicjatyw lokalnych, a także dbanie o komunikację społeczną, a więc kontakt z mediami. Gabinet będzie też się zajmować promocją miasta.

Kilka dni temu pisaliśmy, że kandydatem wymienianym jako faworyt na stanowisko dyrektora Gabinetu Prezydenta jest Andrzej Białas, prezes stowarzyszenia Prawo do Miasta. Telewizja WTK dowiedziała się, że to właśnie on wygrał konkurs na to stanowisko. - Rzeczywiście, dotarła do mnie informacja, że zostałem wybrany na stanowisko dyrektora - mówi w rozmowie z epoznan.pl Andrzej Białas. Pracę rozpocznie we wtorek.

Miasto do tej pory oficjalnie nie poinformowało o wyborze dyrektora Gabinetu Prezydenta. Białas jest znajomym Jacka Jaśkowiaka jeszcze z czasów, gdy Jaśkowiak startował w wyborach prezydenckich z ramienia stowarzyszenia My Poznaniacy, a więc ruchów miejskich. Miało to miejsce w 2010 roku. Białasa chwalą współpracownicy. - On ma doświadczenie biznesowe i społeczne, lokalne i miejskie. Ma też więcej majestatu niż np. ja i dlatego nadaje się na takie funkcje reprezentacyjne - mówił kilka dni temu Lech Mergler ze stowarzyszenia Prawo do Miasta.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Są dwa ostrzeżenia IMGW dla Wielkopolski I i II stopnia
29℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
17.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro