Pogoda jutro  Pogoda Poznań
14 8
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
17°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
14°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
14°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W niedzielę piknik „Rozkrzycz autyzm razem z nami”

j
sobota, 9.05.2015 r.
godz. 13.30
j | sobota, 9.05.2015 r., godz. 13.30
W niedzielę piknik „Rozkrzycz autyzm razem z nami”
fot. materiały prasowe

W niedzielę po raz trzeci w Poznaniu odbędzie się piknik „Rozkrzycz autyzm razem z nami”. Wydarzenie ma na celu pokazać jak wygląda świat oczami osób chorych na autyzm.

Piknik rozpocznie się o godzinie 11:00 w Parku Kasprowicza przy Arenie. Osoby, które wezmą udział w wydarzeniu będą mogły między innymi dowiedzieć się od wolontariuszy czym jest autyzm i w jaki sposób można pomagać osobom na co dzień borykającym się z tą chorobą.

Piknik podzielony będzie na strefy działań. Strefa informacyjna poszczególnych organizacji, fundacji i stowarzyszeń będzie dostępna dla wszystkich uczestników. Chętni będą mogli poznać problematykę i charakterystykę pracy wolontariuszy i terapeutów, uzyskają pomoc, potrzebną wiedzę, odpowiedzi na pytania. Możliwe będą konsultacje ze specjalistami, rozmowy z terapeutami oraz spotkanie z praktykami i osobami propagującymi integrację – informuje Irena Duszyńska
 z Fundacji "Mały Piesek Zuzi".

Strefa druga- to strefa rozrywkowa, która przeznaczona jest przede wszystkim dla najmłodszych uczestników pikniku. Organizatorzy zapewnią dzieciom mnóstwo atrakcji między innymi malowanie twarzy, chusta klanzy oraz rozmaite zabawy ruchowe. Natomiast w ostatniej największej strefie dostępne będą przejażdżki konne, dmuchany zamek oraz pokaz futbolu amerykańskiego z zawodnikami zespołu Patriotów Poznań.

Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Poznania oraz Marszałek Województwa Wielopolskiego Marek Woźniak.