Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 14
Reklama

Królowej Jadwigi: zaczęli budować kolektor. Będą utrudnienia!

KaT
czwartek, 23.04.2015 r.
godz. 08.42
KaT | czwartek, 23.04.2015 r., godz. 08.42
Królowej Jadwigi: zaczęli budować kolektor. Będą utrudnienia!
fot. Janusz Spiegel

Mieszkańcy spacerujący nad Wartą w rejonie mostu Królowej Jadwigi zastanawiają się, co pojawi się na nadwarciańskim terenie w pobliżu stacji benzynowej. Pracuje tu ciężki sprzęt, a dodatkowo pojawiły ogromne rury. Jak udało nam się ustalić, to rozpoczęcie budowy kolektora deszczowego w ul. Królowej Jadwigi.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
22°C 1004 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1007 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1013 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
mini
56 154
odsłon

Wykopy, ciężki sprzęt, ogromne rury i dźwig. Na terenie nadwarciańskim tuż przy moście Królowej Jadwigi (od strony Wildy i stacji benzynowej) ostatnio wiele się dzieje. Na przełomie marca i kwietnia powstał tu spory wykop, a obecnie roboty idą pełną parą. Mieszkańcy dopytują co się dzieje.


Dla tych, którzy myśleli, że nad Wartą powstaje właśnie przystań z prawdziwego zdarzenia mamy złą wiadomość. Niestety nie jest to budowa infrastruktury mającej na celu urozmaicenie spędzania czasu nad rzeką. To budowa kolektora deszczowego w ulicy Królowej Jadwigi, która ma zapewnić odwodnienie terenów, na których znajduje się m.in. PCC oraz nowe dworce PKP i PKS.

Inwestycję nadzoruje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. Kolektor będzie mieć około 1,2 km długości, a kanalizacja będzie wykonana z rur z żywic poliestrowych wzmacnianych włóknem szklanym. - W tej chwili nie będą występować żadne utrudnienia dla kierowców - mówi Elżbieta Gabryelewicz z PIM. - Przekazanie placu budowy odbyło się 30 marca i obecnie wykonawca prac prowadzi roboty na terenie w sąsiedztwie Warty - dodaje.

Utrudnienia pojawią się latem. - Gdy skończy się rok szkolny, roboty przeniosą się na ulicę Królowej Jadwigi, a konkretnie na odcinek pomiędzy Dolną Wildą i Drogą Dębińską - wyjaśnia. Prace będą wykonywane na nitce w kierunku Rataj. Prawdopodobnie z ruchu wyłączony zostanie jeden pas.

Inwestycja obejmie nie tylko budowę samego kolektora, ale też m.in. przebudowę istniejących kabli elektroenergetycznych i teletechnicznych, a także przebudowę gazociągu w rejonie skrzyżowania ulic Królowej Jadwigi i Droga Dębińska. Oczywiście odtworzona też zostanie nawierzchnia jezdni na ul. Królowej Jadwigi.

Wszystkie prace mają się zakończyć pod koniec 2016 roku.

Reklama