Reklama
Reklama

Ochrzci dziecko za darmo pod warunkiem, że dadzą mu na imię Józef

fot. www.swwojciech.org
fot. www.swwojciech.org

Z nietypową propozycją do wiernych wyszedł proboszcz parafii św. Wojciecha w Koninie. Chłopcy, którym rodzice nadadzą imię Józef (takie imię nosi sam proboszcz) zostaną ochrzczeni... za darmo.

Niezależnie od tego, czy właśnie chrzcimy swoje dziecko, bierzemy ślub, czy żegnamy członka naszej rodziny - świadomie czy nieświadomie chcemy, aby zgodnie z wiarą chrześcijańską odbyło się to przed ołtarzem. To księża prowadzą takie ceremonie , a co za tym idzie biorą za nie wynagrodzenie na utrzymanie swoje i kościoła.

Coraz częściej zamiast "co łaska" w parafiach obowiązują cenniki. I tak, według danych portalu colaska.pl, za ślub w Poznaniu trzeba zapłacić od około 300 do nawet 1250 złotych. Chrzest jest nieco tańszy - kosztuje od 50 do 500 złotych. Za pogrzeb zapłacimy nawet ponad 2000 złotych, a za mszę w intencji od 25 do 200 złotych. Oczywiście to dane orientacyjne.

Nietypową "promocję" proponuje wiernym proboszcz parafii św. Wojciecha w Koninie. Jak informuje Przegląd Koniński, ksiądz Józef Wysocki za darmo ochrzci chłopców, którym rodzice nadadzą imię Józef. - Sam szczycę się tym pięknym, biblijnym imieniem i zachęcam, by inni rodzice również nadawali je swoim synom - tłumaczy na łamach PK. - Mimo iż powracają tradycyjne imiona, przez 12 lat tylko raz ktoś nadał dziecku imię Józef, ale na drugie. Na pierwsze jeszcze się nie zdarzyło! A chciałbym, bo to bardzo piękne imię, i ze Starego i Nowego Testamentu. Sam się tym imieniem szczycę i zachęcam rodziców, żeby nadawali je swoim synom. Małe Józie chrzczone będą za darmo - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro