Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 1
Reklama

Sesja: dyskusja o wyjściu z GOAP i kondycji finansowej związku

KaT
wtorek, 14.04.2015 r.
godz. 13.16
KaT | wtorek, 14.04.2015 r., godz. 13.16
Sesja: dyskusja o wyjściu z GOAP i kondycji finansowej związku
Ul. Milczańska - marzec 2015 - fot. Andrzej

Już w ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że opozycyjni radni chcą przygotować uchwałę zakładającą odejście Poznania ze Związku Międzygminnego GOAP. Zakładano, że dyskusja na ten temat może się odbyć na wtorkowej sesji Rady Miasta. Radni rozmawiają nie tylko o tym. Dyskusją też o kondycji finansowej związku.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1019 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Od lipca 2013 roku inaczej rozliczamy się za wywóz odpadów. Musimy wypełnić deklarację śmieciową, w której wskazujemy ile osób mieszka w danym lokalu, a także wybieramy sposób zbierania odpadów - opłaty różnią się w zależności od tego czy decydujemy się na segregowanie śmieci czy nie chcemy tego robić.

Od stycznia, po zmianie firm wywożących śmieci z terenu Poznania, w naszym mieście wciąż znajdują się miejsca, w których zalegają śmieci. Firmy wywożące odpady zapewniają, że robią co mogą, by odebrać odpady od mieszkańców, ale pewne problemy wciąż są zauważalne.

Widzą je m.in. radni opozycji. Ich zdaniem związek nie potrafi poradzić sobie z odbieraniem odpadów od mieszkańców, a dodatkowo pojawia się kłopot finansowy w postaci konieczności zaciągania kolejnych kredytów na pokrycie kosztów bieżącego funkcjonowania. Już jakiś czas temu proponowano odejście z GOAP.

W ubiegłym tygodniu pojawiły się doniesienia o przygotowaniu specjalnej uchwały na sesję Rady Miasta, która miała trafić na obrady we wtorek, 14 kwietnia. Na sesji jednak głosowania nad wyjściem z GOAP nie będzie. W zamian odbędzie się natomiast dyskusja na temat sytuacji finansowej ZM GOAP, która zdaniem m.in. Tomasza Lewandowskiego z SLD jest fatalna. Radni mają podczas sesji zastanowić się nad tym, co należy zrobić, by sytuacja związku się poprawiła.

AKTUALIZACJA
wtorek, 14.04.2015 r.,
godz. 13.47

AKTUALIZACJA | wtorek, 14.04.2015 r., godz. 13.47

Radni dyskutują o przyszłości Poznania w ZM GOAP. Przedstawiono warianty - wyjścia ze związku i pozostania w nim. Każdy z nich wiąże się z poniesieniem kosztów przez miasto.

AKTUALIZACJA
wtorek, 14.04.2015 r.,
godz. 18.28

AKTUALIZACJA | wtorek, 14.04.2015 r., godz. 18.28

We wtorek nie zapadła ostateczna decyzja o przyszłości Poznania w ZM GOAP. Radni mają ją podjąć na kolejnej sesji Rady Miasta.

ZOBACZ WYNIKI SONDY
arrow
Reklama