Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -6
Reklama

Poznań ponownie z rowerem miejskim – już od 20 kwietnia

j
poniedziałek, 13.04.2015 r.
godz. 17.31
j | poniedziałek, 13.04.2015 r., godz. 17.31
Poznań ponownie z rowerem miejskim – już od 20 kwietnia
fot. Michał Nadolski, archiwum

W poniedziałek ogłoszono podpisanie umowy na dostawę, uruchomienie oraz zarządzanie systemem Poznański Rower Miejski. Zwycięzcą przetargu została firma Nextbike Polska. Już od 20 kwietnia zaczną działać wypożyczalnie

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1035 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Na początku uruchomionych zostanie 16 już istniejących stacji, czyli do dyspozycji użytkowników będzie 170 rowerów. Natomiast na przestrzeni najbliższych trzech miesięcy, sieć wypożyczalni rozrośnie się do 30 stacji i 352 rowerów.

Kiedy liczba stacji się rozszerzy wprowadzone zostaną tzw. elektozamki czyli nowoczesne rozwiązania, dzięki którym wypożyczenia i zwroty będą jeszcze szybsze niż dotychczas. Rzadziej będzie trzeba korzystać z dotychczasowych zapięć analogowych. Nowością będzie też forma płatności. Użytkownicy za wypożyczenie roweru będą mogli płacić za pomocą kart debetowych i kredytowych (systemy Visa International i Mastercard International) oraz kart zbliżeniowych (Visa payWave i Mastercard PayPass).

Pojawi się też samodzielny serwis internetowy Poznańskiego Roweru Miejskiego, za pomocą którego będzie można nie tylko dokonać rejestracji, sprawdzić konto ale też znaleźć niezbędne informacje na temat PRM.

Umowa została podpisana i po kilku miesiącach przerwy, rowery miejskie znów zakręcą Poznaniem! Na tym nie koniec informacji, które ucieszą rowerzystów. Co prawda rozpoczniemy w tej samej formie, co przed rokiem, ale już wkrótce system zostanie rozbudowany niemal dwukrotnie, przejdziemy na najnowocześniejszy system zabezpieczeń rowerów, czyli elektrozamki oraz zaproponujemy wygodny system płatności przy stacjach – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. Przed nami kolejne wyzwanie, jakim jest zorganizowanie najnowocześniejszego technologicznie systemu w Polsce, który z założenia stanie się kompatybilną częścią transportu miejskiego Poznania, poprzez integrację z PEKA. Mamy już doświadczenie w podobnych wdrożeniach, ale to będzie zupełnie nowa jakość – dodaje.

Poznański Rower Miejski został uruchomiony w kwietniu 2012 roku. Po trzech sezonach działania liczba zarejestrowanych użytkowników publicznych jednośladów przekroczyła 19 tysięcy, a liczba wypożyczeń zbliżyła się do 160 tysięcy.

Reklama