Reklama
Reklama

Ponad 50 eksmisji w najbliższych tygodniach. Będzie więcej

fot. archiwum

Do końca czerwca Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych ma przeprowadzić 52 eksmisje zadłużonych lokatorów. Na ten rok zaplanowano ich w sumie 150.

- Podobnie było w ubiegłym roku, kiedy udało nam się odzyskać 163 lokale - powiedziała w rozmowie z opisującym sprawę Głosem Wielkopolskim Magdalena Gościńska, rzecznik ZKZL.

Rzadko zdarza się, aby lokatorzy sami opuścili mieszkanie. Żadna z osób, nad którymi ciąży wyrok eksmisji, nie otrzymała prawa do lokalu socjalnego.

ZKZL, przed ucieknięciem się do ostateczności, którą jest eksmisja, stara się porozumieć z dłużnikami. Proponuje się m.in. restrukturyzację zadłużenia czy zamianę lokalu na tańszy. Nie wszyscy korzystają z tych możliwości. - Bywa, że w przeddzień eksmisji, a nawet kilka godzin przed terminem wyznaczonym przez komornika dłużnik prosi nas o jej wstrzymanie. I tak się dzieje - przyznała Gościńska.

Łączny dług osób wynajmujących mieszkania komunalne to 8 milionów złotych. Wyrokami eksmisyjnymi objęci są obecnie lokatorzy 2447 mieszkań.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
20℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
13.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro