Reklama

RoweLove Rataje: powstanie kolejny odcinek ścieżki rowerowej

Fragment trasy na terenie Parku Rataje | fot. PIM

W przyszłym tygodniu rozpocznie się budowa kolejnego fragmentu ścieżki rowerowej w ramach projektu RoweLove Rataje. Tym razem rowerzyści zyskają trasę wzdłuż ulicy Inflanckiej (na wysokości osiedla Tysiąclecia). Kiedy powstaną kolejne odcinki?

Projekt RoweLove Rataje był jednym z tych, które zostały przeznaczone do realizacji w ramach pieniędzy z Budżetu Obywatelskiego. Planowano, że inwestycję polegającą na wybudowaniu ścieżek rowerowych łączących Park Rataje z Maltą i ulicę Inflancką z Jana Pawła II, uda się przeprowadzić w 2014 roku. Okazało się jednak, że pojawiły się problemy - m.in. związane z kwestią własności gruntów, po których ma przebiegać trasa.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Mamy dobrą informację. Poznańskie Inwestycje Miejskiej zapowiadają, że w przyszłym tygodniu rozpocznie się budowa nowego fragmentu trasy w ramach RoweLovych Rataj. Konkretnie chodzi o odcinek "K" (cała trasa została podzielona na odcinki przeznaczone do realizacji) - wzdłuż ulicy Inflanckiej, od ulicy Wołkowyskiej w kierunku trasy Kórnickiej.

Roboty rozpoczną się 16 kwietnia, w czwartek, i potrwają do połowy czerwca. - Zasadnicza część prac powinna zakończyć się na przełomie kwietnia i maja - zapowiada PIM. - Prace realizowane będą etapami (zamknięcie połówkowe i ruch wahadłowy) w celu ciągłego zapewnienia przejezdności oraz dojazdu do posesji - dodaje. Szczegółowe informacje o utrudnieniach (wraz ze schematami) znajdziesz TUTAJ.

Co z pozostałymi fragmentami (mapa nie jest do końca aktualna). Ukończony jest już dodatkowo etap "G". W drugim kwartale 2015 roku realizowane mają być etapy "E" i "F" na terenie Parku Rataje. O etapie "K" piszemy wyżej.

Do wybudowania zostaną etapy "I - J" oraz "L" i "A". "I", "J" i "L" mają być realizowano wraz z remontem trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj. Prace pochłoną ponad 4 mln złotych i wiążą się z koniecznością m.in. wymiany kabli sieci trakcyjnej pod całym etapem "L". Etap "A" natomiast nie powstanie. Okazuje się, że całość tego fragmentu przebiega po gruntach, które mają nieuregulowany stan prawny.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro