Reklama

Na Kupcu Poznańskim powstanie mural. Będzie promować Pomorze Zachodnie

Tu ma powstać mural | fot. materiały prasowe

We wtorek na dwóch ścianach Kupca Poznańskiego, od strony skrzyżowania ulic Podgórnej i Szkolnej, zacznie powstawać mural. Wypełni "lukę", w której od lat planowane jest postawienie nowego budynku. Dzieło sztuki ma promować... Pomorze Zachodnie.

Od lat mówi się o tym, by zabudować "lukę" pozostawioną przy Kupcu Poznańskim od strony skrzyżowania ulic Podgórnej i Szkolnej. Właściciel terenu chce tu wybudować biurowiec, w którym miałyby się także znaleźć sklepy. O swoich planach mówi od lat, ale nie wiadomo kiedy inwestycja zostanie zrealizowana.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


"Luka" zostanie więc wykorzystana do celów promocyjnych. We wtorek, na ścianach "brakującego" narożnika Kupca Poznańskiego zacznie powstawać mural - wielkie ścienne malowidło. Dzieło przygotują Mr. Lump i Cekas - szczecińsko-poznański kolektyw. - Mural jest elementem kampanii Pomorze Zachodnie - Dobre na przyszłość. Celem kampanii jest utrwalenie wizerunku regionu: wyjątkowego, innowacyjnego, otwartego na zmiany i atrakcyjnego nie tylko turystycznie, ale i biznesowo - informują pomysłodawcy akcji.

Na stronie internetowej promującej Pomorze Zachodnie można przeczytać, że Poznań jest pierwszym miastem, w którym powstaje taki mural. Kolejne mają być realizowane w Warszawie i Krakowie. Odsłonięcie muralu, podczas którego oprawę muzyczną przygotuje DJ Falcon, zaplanowano na 16.00 w czwartek.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro