Reklama

Skłot przy Starym Rynku kończy 2 lata. "Od:Zysk zostaje!"

fot. Adrian Potrawiak - archiwum

Wracamy do tematu skłotu Od:Zysk działającego w kamienicy przy poznańskim Starym Rynku. Anarchiści w najbliższy weekend będą tu obchodzić drugie urodziny Od:Zysku. Właściciel budynku, od blisko roku prowadzi negocjacje z mieszkańcami skłotu. Dotąd nie przyniosły one jednak oczekiwanych efektów.

Od dwóch lat przy Starym Roku działa skłot. Kamienicę sprzedano wiosną 2014 roku, ale jej nowy właściciel wciąż nie przejął budynku. Wielokrotnie pisaliśmy na naszym portalu o rozmowach toczących się między spółką Paderewski (właściciel obiektu) i anarchistami zamieszkującymi budynek. Nie dały one dotąd oczekiwanych efektów.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


- Negocjuję z mieszkańcami skłotu. Myślę, że za miesiąc, dwa miesiące powinno nam się udać dojść do porozumienia - mówi Przemysław Woźny ze spółki Paderewski. Co będzie się znajdować w obiekcie, jeśli anarchiści go opuszczą? - Mamy pewne plany związane z zagospodarowaniem budynku, ale nie chciałbym ich zdradzać - dodaje.

Tymczasem anarchiści zapowiadają, że nie będą się poddawać i budynku nie opuszczą. Na najbliższy weekend planują obchody drugich urodzin skłotu. - Zapraszamy na Drugie urodziny Od:Zysku w dniach 10-12 kwietnia. Przez dwa lata wiele grup, inicjatyw, zespołów realizowało tu swoje pasje i rozwijało to miejsce. Chcemy więc uczcić tą działalność poprzez trzydniowy festiwal, na którym nie zabraknie paneli dyskusyjnych, koncertów, spektakli teatralnych i performanców. Nie poddajemy się, mimo tego, że właściciel już pracuje nad skomercjalizowaniem tego miejsca i przekształceniem go w zamkniętą przestrzeń jedynie dla bogatych. Chcemy pokazać, że jest to potrzebne miejsce i nie oddamy go tak łatwo. Od:Zysk zostaje - tłumaczą.

W programie są nie tylko koncerty czy spotkania, ale też "malowanie fasady budynku".

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro