Koszykarskie derby dla JTC MUKS Poznań!

Koszykarskie derby Poznania nie przyniosły spodziewanych emocji. JTC MUKS dość pewnie pokonał ENEA AZS i prowadzi w rywalizacji o awans do finału fazy play-off I ligi koszykówki kobiet.

Hala A POSiR na poznańskiej Chwiałce wypełniła się do ostatniego miejsca. Fani obu zespołów żywiołowo wspierali swoje ulubienice.

Od początku widać było ogromną determinację u zawodniczek obu zespołów. Koszykarki walczyły o każdą piłkę, na parkiecie nie brakowało spięć oraz ostrych fauli.

Spotkanie świetnie rozpoczął JTC MUKS. Akademiczki pierwsze punkty zdobyły w momencie, kiedy koszykarki Iwony Jabłońskiej miały ich już 10. Gospodynie sobotniego spotkania poprawiły jednak skuteczność w ataku i z mozołem zaczęły odrabiać straty. Ostatecznie kwarta zakończyła się nieznaczną wygraną JTC MUKS.

Druga kwarta to sporo niecelnych rzutów z obu stron. ENEA AZS Wyszedł w pewnym momencie na prowadzenie, jednak i ta część gry przyniosła wygraną JTC MUKS.

Po zmianie stron zaczęła zaznaczać się wyraźna przewaga koszykarek Iwony Jabłońskiej. Dobrze grały Idziorek i Szemraj, z niezłej strony pokazywały się również zmienniczki. Akademiczki nie potrafiły znaleźć recepty na sforsowanie defensywy rywalem, tymczasem zawodniczki JTC MUKS czuły się coraz bardziej swobodnie i coraz częściej popisywały się efektownymi akcjami.

Ostatecznie JTC wygrał 60:39 i prowadzi 1:0 w toczonej do dwóch zwycięstw rywalizacji. Przypomnijmy, że triumfator awansuje do ekstraklasy.

ENEA AZS Poznań - JTC MUKS Poznań 39:60 (14:16, 9:11, 10:20, 6:13)

Punkty dla ENEA AZS: Kinga Woźniak 6, Daria Marciniak 15, Karolina Budeń 5, Magdalena Wojdalska 5, Wioletta Wiśniewska 2, Patrycja Szelągowska 6

Punkty dla JTC MUKS: Patrycja Klatt 2, Aleksandra Dziwińska 8, Magdalena Idziorek 13, Anita Szemraj 9, Julia Tyszkiewicz 3, Barbara Skowronek 6, Zuzanna Puc 6, Julia Drop 5, Ramona Casimiro 8