Reklama
Reklama

Al. Niepodległości: wycięli topole, zasadzą m.in. hortensje

fot. Nishio Poznań

Pod koniec listopada 2014 roku z terenu zielonego przy al. Niepodległości (sąsiedztwo CK Zamek) wycięto 5 topól kanadyjskich. Mieszkańcy dziwili się, że z centrum miasta zniknęły dorodne drzewa. Urzędnicy zapowiadali, że pojawią się tutaj nowe rośliny. Prace już trwają.

O sprawie pisaliśmy jesienią ubiegłego roku. Najpierw o samej wycince, a następnie o... zdziwieniu mieszkańców. - Drzewa zostały bezczelnie wycięte i zamiast pasu zieleni pozostał piach przy chodniku - pisał do nas czytelnik, Łukasz.

Urzędnicy już w grudniu tłumaczyli, że wycinka była konieczna, bo korzenie drzew niszczyły alejki w parku, płot i pas drogowy al. Niepodległości. Dendrolog dodawał, że drzewa miały kilkadziesiąt lat, a żywotność topól w mieście jest krótka. Miasto zapewniało, że wiosną pojawią się tutaj nowe rośliny.

Prace przy al. Niepodległości już trwają. - Projektowana zieleń zostanie posadzona w miejscu, w którym znajdowało się 5 topól, wyciętych jesienią 2014 roku przez Zarząd Zieleni Miejskiej. Planowany zakres prac obejmuje sadzenie drzew i krzewów ozdobnych. Pojawią się tutaj wiązowce, hortensje i berberysy - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Do 20 kwietnia prace mają się zakończyć. Wraz z nową zielenią pojawią się tutaj także nowe kosze do śmieci.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
5.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro