Reklama
Reklama

Zajezdnia przy Madalińskiego pozostanie w rękach miasta

fot. K. Lesińska - MPK Poznań

Zajezdnia tramwajowa przy ulicy Madalińskiego została ostatecznie zamknięta w grudniu ubiegłego roku. Jeszcze przed jej zamknięciem pojawiały się głosy,że obiekt powinien zostać przekształcony w Muzeum Komunikacji. W poniedziałek Głos Wielkopolski poinformował, że tak się stanie.

Zajezdnia została zamknięta w grudniu 2014 roku, a stacjonujące w niej tramwaje zostały przeniesione do nowej zajezdni na poznańskim Franowie. Jednak już kilka miesięcy przed zamknięciem pojawiały się pomysły na wykorzystanie zajezdni na cele muzealne. Za takim wykorzystaniem obiektów przy Madalińskiego opowiadali się radni z Komisji Rewitalizacji, miłośnicy komunikacji miejskiej, a także mieszkańcy Wildy.

W poniedziałek Głos Wielkopolski poinformował, że zagospodarowaniem byłej zajezdni zajmą się społecznicy ze stowarzyszenia Wildzianie oraz Kluby Miłośników Pojazdów Szynowych. Wildzianie mają odpowiadać za życie kulturalne w dawnej zajezdni -Do tej pory w naszej dzielnicy bardzo brakowało takiego miejsca. Festyny osiedlowe musieliśmy robić w parku. Teraz wykorzystamy do tego "Madalinę" - mówi na łamach gazety Dorota Bonk-Hammermeister. Za część muzealną będą odpowiadali członkowie KMPS. Na terenie zajezdni pojawi się w tym roku kilka zabytkowych pojazdów szynowych i autobusów.

Obiekt wymaga wielu nakładów finansowych, niezbędny jest remont budynków i dostosowanie ich do nowych funkcji, a na to na razie nie ma środków. Dlatego na razie Madalina będzie funkcjonowała w ograniczonym zakresie, ale wiceprezydent Mariusz Wiśniewski zapewnia, że niewielkie środki na uruchomienie działalności jeszcze w tym roku, są zabezpieczone.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
4.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro