Reklama
Reklama

Poznań czeka na EURO 2012

Za sześć dni już wszystko będzie jasne. 18. kwietnia ok. godz. 11.30 UEFA wybierze organizatora piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku. Poznanicy będą mogli zobaczyć wydarzenia z Cardiff na żywo, ale nie na Starym Rynku, jak zapowiadano wcześniej.

- Zapraszamy poznaniaków na Plac Wolności. Już od rana będzie tam specjalny telebim, na którym będzie wyświetlany film promocyjny o Polsce jako kandydacie do organizacji EURO 2012. O 11.20 łączymy się z Cardiff i na żywo będziemy oglądać ogłoszenie decyzji - mówi dyrektor WKFiT Urzędu Miasta, Ewa Bąk.

Na Placu Wolności pojawią się dzieci z poznańskich szkół w specjalnych koszulkach. Jeśli Polska wygra, będzie też szampan.

Do Cardiff wybiera się skromna ekpia przedstawicieli z Poznania. Jadą tylko trzy osoby: zastępca prezydenta Maciej Frankiewicz, wspomniana dyrektor WKFiT Ewa Bąk i przedstawiciel POSiR-u. Razem z mieszkańcami na decyzję będzie czekał prezydent Ryszard Grobelny. - Nie szykujemy wielkich atrakcji. Nie ma co wyprzedzać zdarzeń. Jeśli wygramy, będzie wiele okazji do świętowania - przyznaje Ewa Bąk.

W przypadku zwycięstwa Polski i Ukrainy, główna feta odbeędzie się na stadionie przy Bułagrskiej podczas meczu Lecha z Pogonią. Będzie rozdawany specjalny dodatek Gazety Wyborczej, zaplanowano też pokaz sztucznych ogni i kilka niespodzianek (m.in. koncert Libera).

W Cardiff pojawią się m.in.: prezydenci Polski i Ukrainy, Artur Boruc, Andrij Szewczenko, Siergiej Bubka i bracia Kliczko.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro