Reklama

Tramwajowa kawiarenka stanęła przy rondzie Rataje

fot. Mateusz Namysł

W nocy z czwartku na piątek na fragmencie torowiska ułożonym przy dworcu Rataje pojawił się tramwaj. Będzie w nim funkcjonować kawiarenka. Prawdopodobnie zostanie otwarta w maju.

Już w połowie lutego pisaliśmy o fragmencie torowiska tramwajowego, które powstało w pobliżu dworca autobusowego Rataje. To miejsce przygotowane pod drugą poznańską kawiarenkę tramwajową. Pierwsza działa od maja ubiegłego roku na torowisku przy ulicy Zielonej w centrum Poznania.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

W piątek rano część poznaniaków zastanawiała się, dlaczego "na chodniku" przy dworcu... stoi tramwaj. - Co tu się dzieje? Czemu tam tramwaj stoi - pyta Łukasz na Twitterze. Odpowiedź jest prosta - kawiarniany tramwaj trafił na swoje miejsce w nocy z czwartku na piątek. To bimba GT8.

- Prawdopodobnie w maju uda nam się otworzyć kawiarnię, ale nie chcę deklarować konkretnego terminu - mówi Tomasz Zieliński, który wygrał konkurs na najlepszy pomysł na kawiarnię w tramwaju. Przed tramwajem ma funkcjonować ogródek ze stolikami i krzesłami. - Nie podjąłem jeszcze decyzji na temat sprzedaży alkoholu w kawiarni - dodaje.

Przypomnijmy, że gdy tramwajowa kawiarenka stanęła na ulicy Zielonej, szybko zainteresowali się nią... wandale. Mamy nadzieję, że tym razem podobnych incydentów uda się uniknąć.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
3.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro