Reklama
Reklama

Zobacz jak policjanci szkolą się na Torze Poznań

fot. KWP Poznań

W dniach 17 i 18 marca na Torze Poznań trwa szkolenie dla policjantów ruchu drogowego z całej Polski zorganizowane przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji przy współpracy z WRD Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Po raz kolejny na Torze Poznań zorganizowane zostało szkolenie dla funkcjonariuszy Wydziałów Ruchu Drogowego z całej Polski. Dzięki akcji policjanci maja możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji. W dniach 17 i 18 marca funkcjonariusze drogówki, pod okiem ekspertów ćwiczyli różne warianty dynamicznej jazdy. Codzienna służba na drodze w nieoznakowanych radiowozach, przynosi różne sytuacje. Wymagają one natychmiastowej i pewnej reakcji. Niejednokrotnie wiąże się to z koniecznością pościgu za kierowcami rażąco łamiącymi przepisy ruchu drogowego - informuje Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

W szkoleniu bierze udział 50 policjantów z całej Polski. Ćwiczą elementy, które przydatne są w ich codziennej pracy między innymi dynamiczne pokonywanie zakrętów, slalom oraz bardzo trudne hamowanie z dużych prędkości na mokrej nawierzchni. Szkolenie odbywa się pod okiem doświadczonych instruktorów Automobilklubu Wielkopolski.

Policjanci poprzez ustawiczne podnoszenie swoich kwalifikacji, dzięki takim szkoleniom, potrafią skutecznie i bezpiecznie prowadzić radiowóz. Wpływa to na ich efektywność, a także na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Świadomość użytkowników polskich dróg, że za kierownicą policyjnych pojazdów siedzą wysokiej klasy specjaliści, ma na celu studzenie emocji i temperamentów - dodaje Święcichowski.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
2.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro