Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
3 0
Reklama

Gimnazjum nr 50 - szkoła z pasją

REKLAMA
wtorek, 10.03.2015 r.
godz. 10.00
REKLAMA | wtorek, 10.03.2015 r., godz. 10.00
Gimnazjum nr 50 - szkoła z pasją

„Chciałbym chodzić do dobrego gimnazjum” – myśli niejeden szóstoklasista. Rodzice wertują foldery, przeglądają Internet w poszukiwaniu tej najlepszej szkoły.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1023 hPa
JUTRO
pogoda
3°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1012 hPa

Ale co znaczy „dobra”? Czy taka, w której zamiast zeszytów i książek używa się tabletów? Gdzie uczy się z przyjemnością, a korytarze lśnią nowością? Czy warto takiej szukać, skoro blisko jest nasza  i ma w sobie coś, co wyróżnia ją spośród wielu. To atmosfera, którą tworzą ludzie, wyjątkowa oferta edukacyjna, pasja i profesjonalizm, a zarazem ciepło i otwartość. To uczniom oferuje nasza szkoła, Gimnazjum nr 50 przy ul. Ściegiennego 10.

To kameralna szkoła, wszyscy się tu znają. Jej atut to prężnie działający Dyrektor i nauczyciele – pasjonaci swego zawodu. Dzięki nim w szkole tak dużo się dzieje. Bogata oferta darmowych zajęć pozalekcyjnych daje możliwość rozwijania zainteresowań, udział w projektach edukacyjnych pogłębia wiedzę, będąc zarazem świetną zabawą. Na warsztatach filmowych nakręciliśmy teledysk o szkole, na teatralnych poznajemy techniki warsztatu aktorskiego, patriotyczne uświadamiają, co znaczy być Polakiem, poznaniakiem, Europejczykiem, a Klub F16 zrzesza miłośników modelarstwa.

Jesteśmy jedynym w Polsce gimnazjum, które prowadzi klasy dwujęzyczne z językiem rosyjskim według autorskiego programu edukacyjnego. W ramach zajęć uczniowie mają 6 godzin j. rosyjskiego, biorą udział w zajęciach z native speakerem oraz poznają kulturę i literaturę rosyjską podczas projektów artystycznych. Poza tym biorą udział w wymianie uczniowskiej ze Szkołą Kadetów w Smoleńsku, w ramach której odbywają się wyjazdy do Moskwy, Sankt Petersburga i Smoleńska.

W klasach artystycznych młodzież pracuje według autorskiego programu edukacji przez sztukę – dla niej mamy ofertę zajęć dodatkowych: rysunek, malarstwo, taniec, warsztaty aktorskie, nauka śpiewu, gry na instrumentach oraz programy edukacyjne. Każdego roku organizujemy konkursy piosenki: Ogólnopolski Konkurs Piosenki Turystycznej i Żeglarskiej „50 MIL” i Konkurs Piosenki Rosyjskiej.

Znajomość dwóch języków obcych jest w dzisiejszym świecie koniecznością, nie modą. Oferujemy naukę trzech języków obcych w bardzo dobrych warunkach, na wysokim poziomie. Są to: rozszerzony angielski w klasach językowych, niemiecki i rosyjski. Nasze gimnazjum organizuje każdego roku ciekawe wycieczki zagraniczne – byliśmy we Włoszech, Francji, Niemczech, Czechach i Wielkiej Brytanii.
Współczesny świat to świat technologii cyfrowej – dla zainteresowanych informatyką prowadzimy klasy o profilu matematyczno-informatycznym, które cieszą się dużą popularnością zwłaszcza wśród chłopców.

Warto do nas przyjść – proponujemy nowoczesne formy edukacji: wszystkie klasy wyposażone w rzutniki i tablice multimedialne, pracownie przedmiotowe, językowe, artystyczne, salę informatyczną, bibliotekę z centrum internetowym, dużą stołówkę i sale gimnastyczne z siłownią oraz estetyczne, czyste korytarze z szafkami uczniowskimi. Zapewniamy opiekę i doradztwo psychologa i pedagoga, a także pomoc medyczną. Dzięki systemowi kamer wewnątrz i na zewnątrz budynku dbamy o bezpieczeństwo.

Dobrej szkoły nie trzeba szukać daleko. Tworzą ją oddani nauczyciele, przyjazny Dyrektor i wspaniali uczniowie z fantazją – najważniejsi w naszej szkole. Oni dodają nam skrzydeł, mobilizują do działania. Ich sukcesy są naszymi. Zapraszamy do Gimnazjum nr 50, do szkoły z pasją. 

Zapraszamy na „Drzwi otwarte” w sobotę 14 marca 2015r. w  godz.   10.00 – 13.00.

www.gimnazjum50poznan.pl

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama