Reklama
Reklama

Poznań: dwa nowe osiedla powstaną w pobliżu ul. Głogowskiej

Osiedle Atrium
Osiedle Atrium

Nowe mieszkania powstaną w pobliżu ulicy Głogowskiej, i to w dwóch lokalizacjach. Przy ulicy Gąsiorowskich 4 znajdą się maksymalnie 134 mieszkania, a przy Dalekiej 14 - 107 lokali mieszkalnych.

Kolejne bloki powstaną w naszym mieście. Jak informuje Gazeta Inwestor, Budimex Nieruchomości pod koniec ubiegłego roku kupił grunt w centrum Poznania - przy ulicy Gąsiorowskich 4. - Warunki zabudowy wydane dla tego terenu umożliwiają realizację projektu mieszkaniowego z ok. 134 mieszkaniami (8760 mkw. PUM) wraz z parkingiem podziemnym na 184 miejsca parkingowe - wyjaśnia portal.

Na osiedlu znajdą się budynki o maksymalnej wysokości 5 kondygnacji naziemnych oraz z jedną kondygnacją podziemną. Na parterze mają się mieścić sklepy oraz punkty usługowe. Nie wiadomo kiedy inwestycja miałaby się rozpocząć.

Drugie osiedle ma powstać przy ulicy Dalekiej 14. To Osiedle Atrium. - Na osiedlu powstanie 107 mieszkań o powierzchniach od 32 do 112 mkw. Deweloper oferuje zarówno kawalerki, jak i mieszkania 2-,3- i 4- pokojowe. Dodatkowo dostępne będą również apartamenty dwupoziomowe, a także będzie istniała możliwość łączenia mieszkań w jeszcze większe. Lokale na parterze będą posiadały ogródki, a pozostałe mieszkania wyposażone będą w balkony lub przestronne tarasy. Ponadto w podziemnej hali garażowej powstanie, do dyspozycji mieszkańców, 107 miejsc parkingowych - wyjaśnia przedstawiciel inwestora, Grupy Partner.

Pierwsze budynki mają zostać oddane do użytku jeszcze w tym roku. Osiedle będzie mieć charakter zamknięty - wstęp na teren będą mieć jedynie mieszkańcy. Mieszkania (część z nich) mają się kwalifikować do rządowego programu MdM.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.03 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro