Reklama

Dzień Kobiet w Poznaniu

fot. Sebastian Czopik - archiwum
fot. Sebastian Czopik - archiwum

W niedzielę obchodzimy Dzień Kobiet. Dla jednych to święto kojarzy się tylko z goździkiem i rajstopami. Inni traktują 8 marca, jako dzień, w którym kobietom należą się szczególne względy. Zobacz jak Dzień Kobiet można spędzić w Poznaniu.

Od ponad 100 lat 8 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Początkowo święto miało służyć promocji równouprawnienia kobiet i przypomnieć o ofiarach w szeregach walczących o to równouprawnienie działaczek.

Aby przypomnieć, jak trudną drogę przebyły kobiety, by dotrzeć do punktu, w którym znajdują się obecnie - 8 marca w całym kraju organizowane są Manify. Nie zabraknie jej również w Poznaniu. Happening rozpocznie się o godzinie 12:00 na ulicy Półwiejskiej przed Starym Browarem. Tematem tegorocznej Manify jest obowiązek alimentacyjny. Manifa odbędzie się pod hasłem "Dość przekrętów w sprawie alimentów!", a organizuje ją Stowarzyszenie Kobiet Konsola.

Dzień kobiet będzie można spędzić również na sportowo. Na Cytadeli odbywa się bieg, na który było trzeba się wcześniej zapisać. Aby wesprzeć chorujące i walczące o zdrowie kobiety, by pokazać Im, że w tej swojej walce nie są odosobnione. Ktoś powie to na niewiele się zda, nieprawda, dla chorych jesteśmy ich głosem, głosem wołającym o pomoc. Mamy szansę pokazać, ze SIŁA TO KOBIETA - informowała Dorota Raczkiewicz, szefowa Drużyny Szpiku.

Natomiast od samego rana na Torze Poznań odbywa się Rajd Wielkopolanki za Kółkiem.

Panie, które chciałyby ten dzień spędzić nietypowo mogą się wybrać na zwiedzanie fortu. Niedzielę w Forcie III odbędzie się "Forteczny Dzień Kobiet". Wszystkie panie zwiedzą Fort za darmo i otrzymają specjalny upominek. Zwiedzanie możliwe jest jeszcze o godzinie 13.00. Wszyscy zainteresowani proszeni są o przybycie 15 minut wcześniej. 8 marca wszystkie panie będą mogły też zwiedzić za darmo Muzeum Uzbrojenia.

Panie, które chciałyby w tym dniu wybrać się na koncert, wystawę lub do teatru i kina zachęcamy, by zajrzeć do naszego kalendarium, gdzie można znaleźć wiele propozycji.

Specjalną atrakcję dla kobiet przygotowali też podopieczni Stowarzyszenia "Na Tak" z niepełnosprawnością intelektualną, którzy od godziny 11:00 w okolicach skrzyżowania ul. Fredry i Kościuszki będą rozdawać kwiaty.

Z okazji Dnia Kobiet poznański zespół Fontanel nagrał utwór "Dzień Kobiet". Zachęcamy do posłuchania.

Z okazji Dnia Kobiet paniom życzymy wszystkiego najlepszego!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro