Reklama

"Szeryf internetu" ponownie skazany na 3,5 roku więzienia

Poznaniak Marek O., znany lepiej, jako "szeryf internetu" decyzją sądu w Lwówku Śląskim został ponownie skazany na 3,5 roku więzienia za oszukiwanie metodą "na wnuczka".

Marek O. stał się w Poznaniu "sławny" po tym jak walczył ze złodziejami okradającymi jego sklep zlokalizowany przy ulicy Głogowskiej. Złodzieje wchodzili do lokalu zabierali, co chcieli i nie płacąc wychodzili. Właściciel wymyślił oryginalny sposób walki ze złodziejami. Kupił kamerę, zamontował ją za ladą i nagrywał poczynania młodych ludzi. Nagrania umieszczane były w internecie, gdzie robiły furorę. O "szeryfie internetu" zrobiło się przez to głośno nie tylko w Poznaniu, ale też w całej Polsce. Pod koniec 2012 roku sklep został zamknięty.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Marek O. zniknął, ale nie na długo. W październiku 2013 roku policja poinformowała, że Marek O. miał się dopuścić oszustwa metodą "na wnuczka" na Dolnym Śląsku. Wówczas mężczyzna miał się przyznać do kilku podobnych przestępstw. W marcu 2014 roku Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim skazał "szeryfa" na 3,5 roku więzienia. Miał też zwrócić poszkodowanym niemal 140 tysięcy złotych. Wyrok nie był prawomocny, a Marek O. zapowiadał, że będzie się od niego odwoływał. 10 czerwca 2014 roku Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uchylił wyrok Sądu Rejonowego w Lwówku Śląskim i Marek O. wyszedł na wolność.

W piątek odbyła się kolejna rozprawa. Jak czytamy na portalu TVN24.pl Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim ponownie skazał Marka O. na 3,5 roku więzienia. Mężczyzna ma też zwrócić 140 tysięcy złotych pokrzywdzonym.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro