Reklama

Od marca ochotnicy mogą zgłaszać się na wojskowe przeszkolenie

Wojskowe przeszkolenie mogą przejść osoby od osiemnastego do pięćdziesiątego piątego roku życia. Akcja ruszyła w związku z trudną sytuacją polityczną na świecie. Dopiero po złożeniu wniosków i weryfikacji zgłoszeń WKU zdecyduje o zakresie zajęć.

Miejsce w wojsku znajdzie się dla ochotników, którzy chcą przejść szkolenie. To decyzja Ministra Obrony Narodowej. Od pierwszego marca kobiety i mężczyźni między osiemnastym a pięćdziesiątym piątym rokiem życia mogą się zgłaszać do Wojskowych Komend Uzupełnień - Przychodzi ochotnik do komendy, kwalifikujemy pod względem prawnym. Namawiam roczniki starsze do ustąpienia miejsca dzisiejszym dwudziestolatkom, żeby oni w pierwszej kolejności w ramach limitu zostali przeszkoleni - wyjaśnia mjr Sławomir Roman z WKU.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Tylko przez pierwszy tydzień do poznańskiej WKU wpłynęło kilkaset wniosków. Teraz mundurowi je zweryfikują i podejmą decyzję, jakie szkolenie, gdzie i kiedy przejdą ochotnicy. Dziś w WKU można było spotkać gotowych do służby przygotowawczej - Jest to chęć odbycia tej służby, żeby w przyszłości móc powiedzieć sobie, że byłem w wojsku, pełniłem taką służbę i jestem przygotowany - mówi Krzysztof Gregorczuk, jeden z kandydatów. Potencjalni kandydaci cały czas mogą się zgłaszać do poznańskiej WKU.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro