Reklama
Reklama

Matyi: tak ma wyglądać przejście dla pieszych przy Poznaniu Głównym, będzie kosztować 500 tys. zł

fot. UM Poznań

Do września 2015 roku ma powstać nowe przejście dla pieszych na ulicy Matyi, przy przystankach tramwajowych "Poznań Główny". Długo walczyli o nie społecznicy. Dziś zaprezentowano, jak może wyglądać.

Problem dojścia z przystanków tramwajowych "Poznań Główny" do budynku dworca był nagłaśniany przez społeczników od momentu gdy okazało się, że inwestor prowadzący przebudowę ulicy Matyi planuje tu jedynie przejście podziemne. Tym samym droga na dworzec jest znacznie dłuższa.

Już pod koniec stycznia pisaliśmy, że w marcu nie uda się wybudować nowego przejścia dla pieszych z przystanków tramwajowych "Poznań Główny" m.in. w kierunku dworca PKP. W trakcie kampanii wyborczej obiecywał to Jacek Jaśkowiak. Miejski Inżynier Ruchu na antenie Telewizji WTK miesiąc temu przyznał, że realnym terminem utworzenia przejścia jest koniec sierpnia.

Dziś ogłoszono, że przewidywanym terminem powstania przejścia jest wrzesień tego roku. - Chciałbym podziękować wszystkim, którzy zabiegali o powstanie tego przejścia - mówił podczas spotkania z dziennikarzami prezydent Jacek Jaśkowiak. - Coś, co budziło wielkie emocje, stało się impulsem do kompleksowego rozwiązania. Wizualizacja, którą widzimy to pierwszy krok, wkrótce powołamy zespół, wspólnie z PKP, który opracuje koncepcję rozwiązania systemowego dla tego terenu - dodał.

Budowa przejścia ma kosztować około 500 tysięcy złotych.

Zobacz jak ma wyglądać przejście dla pieszych na ulicy Matyi:

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.15 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro