Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
25 14
Reklama

Matyi: tak ma wyglądać przejście dla pieszych przy Poznaniu Głównym, będzie kosztować 500 tys. zł

KaT
środa, 25.02.2015 r.
godz. 14.51
KaT | środa, 25.02.2015 r., godz. 14.51
Matyi: tak ma wyglądać przejście dla pieszych przy Poznaniu Głównym, będzie kosztować 500 tys. zł
fot. UM Poznań

Do września 2015 roku ma powstać nowe przejście dla pieszych na ulicy Matyi, przy przystankach tramwajowych „Poznań Główny”. Długo walczyli o nie społecznicy. Dziś zaprezentowano, jak może wyglądać.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
21°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
25°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
26°C 1010 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Problem dojścia z przystanków tramwajowych „Poznań Główny” do budynku dworca był nagłaśniany przez społeczników od momentu gdy okazało się, że inwestor prowadzący przebudowę ulicy Matyi planuje tu jedynie przejście podziemne. Tym samym droga na dworzec jest znacznie dłuższa.


Już pod koniec stycznia pisaliśmy, że w marcu nie uda się wybudować nowego przejścia dla pieszych z przystanków tramwajowych „Poznań Główny” m.in. w kierunku dworca PKP. W trakcie kampanii wyborczej obiecywał to Jacek Jaśkowiak. Miejski Inżynier Ruchu na antenie Telewizji WTK miesiąc temu przyznał, że realnym terminem utworzenia przejścia jest koniec sierpnia.

Dziś ogłoszono, że przewidywanym terminem powstania przejścia jest wrzesień tego roku. - Chciałbym podziękować wszystkim, którzy zabiegali o powstanie tego przejścia - mówił podczas spotkania z dziennikarzami prezydent Jacek Jaśkowiak. - Coś, co budziło wielkie emocje, stało się impulsem do kompleksowego rozwiązania. Wizualizacja, którą widzimy to pierwszy krok, wkrótce powołamy zespół, wspólnie z PKP, który opracuje koncepcję rozwiązania systemowego dla tego terenu - dodał.

Budowa przejścia ma kosztować około 500 tysięcy złotych.

Zobacz jak ma wyglądać przejście dla pieszych na ulicy Matyi:

Reklama