Reklama
Reklama

Nie przepuściła pieszej na pasach. Straciła prawo jazdy

fot. Policja w Kaliszu

Policjanci poruszający się nieoznakowanym radiowozem po Al. Wojska Polskiego w Kaliszu zatrzymali się przed przejściem dla pieszych i wpuścili pieszą na ulicę. Tuż obok nich przed pasami nie zatrzymała się jednak... 25-latka prowadząca Fiata Punto. Piesza musiała zatrzymać się na środku jezdni, by nie trafić pod koła auta.

Do zdarzenia doszło na Al. Wojska Polskiego w Kaliszu. - Policjanci kaliskiej drogówki, jadąc nieoznakowanym radiowozem, zatrzymali pojazd, aby przepuścić pieszą przechodzącą przez jezdnię. Jadący lewym pasem kierowca Fiata Punto, ominął radiowóz i wjechał na przejście, na którym znajdowała się już piesza. Osoba, która przechodziła przez przejście omal nie została staranowana przez rozpędzone auto - wyjaśnia Anna Jaworska-Wojnicz z policji w Kaliszu.

Piesza na szczęście zatrzymała się na środku jezdni i przepuściła auto. Policjanci ruszyli za Fiatem. Po chwili udało im się zatrzymać auto. Okazało się, że prowadziła je 25-letnia mieszkanka Przygodzic, która prawo jazdy ma od 4 lat. - Zgodnie z przepisami, w momencie gdy jeden pojazd zatrzymuje się przed przejściem, aby przepuścić pieszych, samochód jadący obok również musi to zrobić. Przejście, na którym doszło do opisanego zdarzenia, jest oznakowane pasami oraz znakami drogowymi po obu stronach jezdni - dodaje.

25-latka tymczasowo straciła prawo jazdy - zostało zatrzymane przez funkcjonariuszy. - Kobieta w rażący sposób naruszyła obowiązujące przepisy oraz stworzyła realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia odpowie teraz przed sądem, który może orzec zakaz prowadzenia pojazdów oraz nałożyć karę grzywny nawet do 5 tysięcy złotych - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
3.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro