Reklama
Reklama

Wybuch pieca na Obornickiej: 5 osób rannych, dom do rozbiórki

fot. Marek Bromski

Około godziny 8.00 na ulicy Obornickiej, na posesji nr 253, doszło do wybuchu pieca w budynku jednorodzinnym. Ucierpiało 5 osób. Ulica Obornicka była zamknięta

11.30

Działania strażaków na miejscu zdarzenia powoli dobiegają końca. - W tej chwili przy budynku pozostał jeden zastęp, którego celem jest jedynie zabezpieczenie obiektu przed postronnymi osobami - zaznacza Kamil Witoszko z poznańskiej straży pożarnej. - Ostatecznie w zdarzeniu ucierpiało pięć osób, z czego cztery trafiły do szpitala. Jesteśmy w kontakcie z inspektorami nadzoru budowlanego, którzy teraz będą decydować o dalszych losach budynku - dodaje.

Ulica Obornicka jest już przejezdna.

10.00

- Ze wstępnych informacji wynika, że budynek, w którym doszło do wybuchu pieca, trzeba będzie rozebrać. Runęła w nim jedna ściana - relacjonuje Dariusz Milejczak, dziennikarz Pulsu Dnia, który jest na miejscu. - Pracuje tu 40 strażaków. Ulica Obornicka wciąż jest zamknięta na odcinku od Kurpińskiego w kierunku Suchego Lasu na odcinku około 400 metrów - dodaje.

9.45

Podczas wybuchu ucierpiały cztery osoby. Wszystkie przewieziono do szpitala - na badania. Ulica Obornicka wciąż jest zablokowana. Na miejscu działa 14 zastępów straży pożarnej.

8.55

Z najnowszych informacji wynika, że nie był to wybuch gazu. - Ponieważ w budynku nie ma instalacji gazowej podejrzewamy, że doszło do wybuchu pieca - tłumaczy Kamil Witoszko z poznańskiej straży pożarnej. - Ulica Obornicka na wysokości Kurpińskiego jest wyłączona z ruchu. Policja kieruje tu ruchem - dodaje. Akcja strażaków cały czas trwa.

Informujemy, że ze względu na zamknięcie ulicy Obornickiej objazdami będą się poruszać autobusy MPK normalnie kursujące po tej ulicy.

8.45

Na miejscu działa 11 zastępów straży pożarnej. - Ze wstępnych informacji wynika, że ucierpiały trzy osoby. Na szczęście nie mają poważnych obrażeń - tłumaczy dyżurny wielkopolskich strażaków.

8.20

O zdarzeniu poinformowała nas czytelniczka, Estera. - Około 8 rano doszło do wybuchu na posesji na Obornickiej, obok Skody! Po paru minutach cała okolica w gęstym dymie. Wybuch był tak silny że aż zatrzęsło salonem, a odłamki spadały na samochody - pisze.Straż pożarna potwierdza, że otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu. - Kilka minut po godzinie 8.00 na ulicy Obornickiej 253 doszło do wybuchu gazu. W tej chwili wiemy, że budynek, który znajduje się na posesji jest niestabilny, ale nie wiemy czy do wybuchu doszło w budynku czy może np. w samochodzie stojącym obok - tłumaczy dyżurny wielkopolskich strażaków. - Nie wiemy też czy są poszkodowani. Akcja się rozpoczyna - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
18℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
16.88 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro