Piękna sceneria Warta Challenge Marathon&Half. Zobacz zdjęcia

W pięknej, zimowej scenerii rozegrana została trzecia odsłona Warta Challenge Marathon&Half. Uczestnicy imprezy pokonują trasę pomiędzy Poznaniem i Biedruskiem.

Na dystansie maratonu najszybszy był Piotr Wiercioch (3:15:47), a za jego plecami ulokowali się Paweł Kuśnierz i Piotr Murawski. Wśród kobiet najlepiej spisała się Grażyna Popiel (3:48:06), która w ogólnej klasyfikacji zajęła 7. lokatę.
Wśród półmaratończyków triumfował Sławomir Marszałek (1:27:23), przed Paweł Górczyńskim i Piotrem Abrahamczykiem. 1:44:21 to czas Małgorzaty Jackowiak, zwyciężczyni rywalizacji kobiet.
W kategorii Nordic Walking (dystans półmaratonu) wygrał Przemysław Stupnowicz. Komplet wyników dostępny jest tutaj.
WARTA CHALLENGE Marathon&Half to turniej składający się z cyklu czterech imprez biegowych, dających możliwość zarówno amatorom, jak i profesjonalnym zawodnikom ścigania się w długodystansowych, masowych biegach przełajowych, rozgrywanych na dystansach zbliżonych do maratońskiego i półmaratońskiego.