Reklama
Reklama

Kościół przeciwko "seksualizacji dzieci"? Wielka konferencja na INEA Stadionie

fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

Już w sobotę, 7 lutego, na poznańskim INEA Stadionie odbędzie się konferencja "Twoje dziecko, wielka sprawa" organizowana przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej oraz Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Poznańskiej. Organizatorzy spodziewają się nawet kilkuset słuchaczy.

Problem seksualizacji, wychowanie a ideologie, masturbacja dziecięca, wychowanie do męskości i kobiecości, aspekty prawne, profilaktyka zagrożeń - m.in. takie tematy będą poruszane podczas sobotniej konferencji "Twoje dziecko, wielka sprawa". Prelekcje poprzedzające konferencję, która odbędzie się na INEA Stadionie, zdaniem organizatorów okazały się sukcesem. - Dziękujemy zarówno wolontariuszom (za wygłoszenie prelekcji), proboszczom (za udostępnienie miejsca), ale przede wszystkim dziękujemy UCZESTNIKOM za liczny udział w tej inicjatywie! OSIĄGNIĘTY SUKCES był możliwy tylko dzięki temu, że sprawy edukacji seksualnej dzieci nie są dla Państwa obojętne - informują.

Organizatorami konferencji są Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej oraz Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Poznańskiej. Patronat nad wydarzeniem objął Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki. Pomysłodawcy chcą wyjaśniać rodzicom zawiłości związane z nauczaniem o seksie. To rodzice mają być bowiem źródłem wiedzy o wychowaniu seksualnym dla swoich pociech, wiedzy zgodnej z nauczaniem Kościoła. - Okazuje się że zmiany obecne i przygotowywane projekty idą tak daleko, iż absolutnie nie mogą pozostać nieznane rodzicom. Warto wiedzieć co naszym dzieciom mogłoby zagrażać, można przeciwdziałać szkodliwym interpretacjom - informują.

Równocześnie organizatorzy zapewniają, że wiedza przekazywana na prelekcjach oraz konferencji jest tą "właściwą". - Nasza inicjatywa uzyskała patronat Arcybiskupa Gądeckiego - między innymi dlatego, że jest naukowo rzetelnie opracowana, i niesie bezdyskusyjne, a niezwykle ważne treści - dodają.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 9.00 w sobotę w sali konferencyjnej na INEA Stadionie. W programie są wykłady m.in. "Wychowanie seksualne wychowaniem do miłości", "O masturbacji dziecięcej słów kilka", "Wychowanie w świetle prawa" czy "Ideologia gender jako narzędzie wojny cywilizacyjnej".

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Co sądzisz o akcji poznańskiego Kościoła ostrzegającej przed seksualizacją dzieci?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
17.85 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro