Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
11 -1
Reklama

Zima zawitała do Poznania

j
środa, 4.02.2015 r.
godz. 08.56
j | środa, 4.02.2015 r., godz. 08.56
Zima zawitała do Poznania
fot. Włodzimierz Hoppel

Poznań w środowy poranek ukazał się poznaniakom w zupełnie innej – białej scenerii. Są osoby, które z tego powodu się cieszą, na przykład dzieci. Jednak biały puch na ulicach nie cieszy na pewno kierowców.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
11°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1017 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Opady śniegu w Poznaniu mogą pojawić się również w środę po południu i wieczorem, co oznacza, że biała pokrywa może stać się jeszcze grubsza tym bardziej, że w temperatura oscylować będzie w okolicach 0 stopni Celsjusza. Maksymalnie wciągu dnia temperatura osiągnie 1 stopień Celsjusza. W najbliższych dniach ma być pogodnie i już bez opadów śniegu – informuje Żaneta Rosińska, prezenterka pogody Telewizji WTK.

„Biały puch” w środowy poranek mógł dać się we znaki, kierowcom, którzy musieli przed wyjazdem odśnieżyć swoje pojazdy. Trzeba też być ostrożnym na drogach ze względu na niesprzyjające warunki.

Według informacji służb od rana w Poznaniu nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń. Również większych problemów z kursowaniem nie mają pojazdy komunikacji miejskiej.

My jednak apelujemy o rozsądek na drogach. Przy takich warunkach nawet zimowe opony nie zapewniają dostatecznego bezpieczeństwa. W takich warunkach pomóc może jedynie wyjątkowe skupienie i ostrożność oraz znacznie niższa prędkość. Ale przy takiej pogodzie, nie tylko na drogach jest ślisko. Również piesi powinni uważać. Nie wszyscy administratorzy i właściciele budynków sumiennie dbają o chodniki. Za to mogą zostać ukarani przez straż miejską mandatami.

Przypominamy też o konieczności odśnieżania swoich pojazdów przed wyruszeniem w trasę. Samochód zasypany śniegiem stwarza nie tylko niebezpieczeństwo, ale też niezgodnie z przepisami za podróż nieodśnieżonym autem grozi mandat.

Reklama