Reklama

Szamotuły: uciekali przed policją. Rzucali w radiowóz... szynami kolejowymi

fot. KWP Poznań
fot. KWP Poznań

Pod koniec stycznia w Piotrowie pod Obrzyckiem policjanci próbowali zatrzymać do kontroli samochód. Kierowca zamiast się zatrzymać, zaczął uciekać. Gdy funkcjonariusze ruszyli w pościg za pojazdem okazało się, że w kierunku radiowozu poleciały skradzione... szyny kolejowe.

Około 4.00 nad ranem policjanci z Obrzycka próbowali zatrzymać do kontroli drogowej samochód Mercedes Vito poruszający się po miejscowości Piotrowo. - Kierowca na widok radiowozu przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Czarnkowa - wyjaśnia Sandra Śrama z policji w Szamotułach. - Kierujący Mercedesem nie reagował na sygnały dawane przez policjantów i uciekając wjechał w drogę leśną. W trakcie ucieczki pasażerowie pojazdu wyrzucali z samochodu szyny kolejowe w kierunku ścigającego ich radiowozu - dodaje.

Po przejechaniu pewnej odległości leśna drogą kierowca i pasażerowie porzucili pojazd i zaczęli uciekać pieszo. Na miejsce wezwano m.in. technika kryminalistyki oraz policyjnego psa z opiekunem. - W trakcie wykonywanych czynności policjanci dowiedzieli się że szyny, którymi mężczyźni rzucali w kierunku radiowozu podczas ucieczki, pochodziły z kradzieży. Jak się wstępnie okazało, mężczyźni ukradli je w Jaryszewie tej samej nocy, której uciekali przed policjantami. Kryminalni szybko ustalili także właściciela porzuconego Mercedesa, który początkowo nie przyznawał się do tego, aby kierował swoim samochodem na terenie gminy Obrzycko tej nocy - zaznacza.

Ostatecznie zarzuty kradzieży szyn kolejowych usłyszało trzech mieszkańców gminy Wieleń w wieku od 19 do 31 lat. Grozi im do 5 lat więzienia. Kierowca samochodu dodatkowo odpowie za brak uprawnień oraz za to, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro