Reklama
Reklama

22 próby oszustw metodą na policjanta lub wnuczka. W dwa dni

fot. KWP Poznań
fot. KWP Poznań

W poniedziałek i wtorek w Poznaniu odnotowano 22 próby oszukania seniorów metodą na policjanta lub wnuczka. Żadna z nich nie okazała się skuteczna. Policja przyznaje, że to sukces, bo apele o ostrzeganie bliskich dają efekty.

Ulice Wierzbięcice, Winiary, Wagi, Złotej Kaczki, Szydłowska czy Mazowiecka - to m.in. tutaj w tym tygodniu dochodziło do prób oszukania seniorów metodą na policjanta lub wnuczka. - Łącznie w ciągu dwóch ostatnich dni mieliśmy 22 nieskuteczne próby takich oszustw. Ciągle popularna jest metoda na policjanta lub oficera CBŚ. Oszust podaje też nowe nazwisko przedstawiając się jako funkcjonariusz Prus - tłumaczy Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. - Najbardziej cieszy nas to, że są to próby nieskuteczne - dodaje.

Zdaniem Borowiaka do wielu mieszkańców dotarła już wiadomość o tym, że na terenie miasta dochodzi do takich oszustw. - Jedna z kobiet, którą próbowano oszukać mówiła nam, że od razu zorientowała się o co chodzi. Wcześniej czytała o takich przypadkach w mediach. Tym bardziej dziękujemy mediom oraz samym mieszkańcom, którzy wysłuchali naszego apelu i poinformowali swoich bliskich o zagrożeniu. To nasz wspólny sukces - zaznacza.

Równocześnie policja prosi, by przypominać bliskim o oszustwach. - Musimy być czujni, bo przestępcy z całą pewnością nie zrezygnują i wciąż będą próbować wyciągać pieniądze od seniorów. Nie reagujmy więc na propozycje "przechowania pieniędzy w depozycie", nie wpuszczajmy też do mieszkań obcych osób. Może się bowiem okazać, że stracimy oszczędności całego życia - kończy.

Do poznańskich seniorów trafiło już 14 tysięcy ulotek przygotowanych przez policję, w których pojawiają się informacje m.in. na temat oszustw metodą na policjanta i wnuczka. Poradnik można też pobrać ze strony internetowej policji TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro