Reklama

Duchowni apelują o wolną niedzielę

Między innymi arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski, podpisał się pod Apelem o poszanowanie i chrześcijańskie świętowanie niedzieli. Zdaniem duchownych niedziela powinna być dniem modlitwy i świętowania.

Przedstawiciele siedmiu Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej oraz Kościoła rzymskokatolickiego podpisali we wtorek Apel o poszanowanie i chrześcijańskie świętowanie niedzieli. - Przynajmniej jeden dzień w tygodniu poświęć Bogu, sobie i bliźniemu; wypocznij fizycznie, intelektualnie, duchowo - zwracają się do wiernych duchowni.

Równocześnie proszą o to, by m.in. pracodawcy szanowali niedzielę i pamiętali, że jest to dzień odpoczynku. - Pan Bóg stworzył świat w sześć dni. Siódmego dnia odpoczął nie dlatego, że był bardzo zmęczony, ale po to, by pokazać ludziom, że warto jest odpocząć dla zdrowia psychicznego i fizycznego - mówi ks. Jan Ostryk z Kościoła ewangelicko-metodystycznego.

Zdaniem ks. Ostryka brak poszanowania dla niedzieli może być m.in. przyczyną rozpadania się małżeństw i zanikania więzów rodzinnych. - Rodzina przestaje mieć czas dla siebie. Ten apel jest też o tyle pięknie sformułowany, że jest kierowany nie tylko do chrześcijan, ale w ogóle do ludzi przypominając im o życiu zgodnie z cyklem biologicznym. To dokument dla katolików, prawosławnych, ewangelików, dla wierzących i dla niewierzących, bo niewierzący też powinni dbać o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro