Reklama
Reklama

Eksponaty z Centrum Nauki Kopernik w Poznaniu

Jeden z eksponatów
Jeden z eksponatów

Prawdziwa gratka dla maluchów interesujących się zjawiskami fizycznymi czy matematyką. W najbliższy piątek w Poznańskim Parku Technologiczno-Przemysłowym pojawią się eksponaty z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wstęp na wystawę będzie bezpłatny.

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie działa od kilku lat, a wciąż dostanie się do budynku podczas pobytu w stolicy naszego kraju graniczy z cudem. Centrum, w którym można z bliska poznać tajniki świata fizyki, biologii czy matematyki cieszy się ogromną popularnością i każdego dnia ustawiają się długie kolejki oczekujących na możliwość kupienia biletu wstępu.

Dla tych, którzy nie mogą się wybrać do Warszawy i nie chcą czekać w długich kolejkach przed obiektem mamy dobrą wiadomość. W najbliższy piątek wystawa "Eksperymentuj" z Centrum Nauki Kopernik odwiedzi Poznań. Konkretnie zostanie udostępniona wszystkim chętnym w Poznańskim Parku Technologiczno-Przemysłowym na Dębcu.

- Chcemy przybliżyć mieszkańcom okolicy i Poznania nasz Park i jednocześnie zachęcić ich do korzystania z inicjatyw, które odbywają się na jego terenie. Stąd pomysł na zorganizowanie w siedzibie PPTP interaktywnej wystawy we współpracy z Centrum Nauki Kopernik - mówi Kamila Żyżkowska, rzecznik prasowy Parku. - Kto wie, może za parę lat to właśnie nasi dzisiejsi goście będą otwierać firmy w PPTP - dodaje.

W ramach wystawy do Poznania przyjedzie kilkanaście interaktywnych eksponatów, dzięki którym poznamy tajemnice zjawisk ze świata biologii, fizyki i matematyki. Nie zabraknie efektownych eksperymentów, zadań logicznych i możliwości np. sprawdzenia swojej pamięci.

Wystawa będzie dostępna w najbliższy piątek, 23 stycznia, od 11.00 do 17.00 w budynku PPTP przy ulicy 28 Czerwca 1956 roku nr 404. Wstęp wolny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro