Reklama
Reklama

Narodowcy również wspierają górników

Nie tylko anarchiści wspierają protestujących górników. W sobotę pod Pomnikiem Ofiar Czerwca 1956 swoje poparcie manifestować będą narodowcy.

Głównym organizatorem wydarzenia jest wielkopolski Ruch Narodowy, wspiera go Młodzież Wszechpolska Poznań. Podczas demonstracji zaplanowane są przemówienia organizatorów oraz zaproszonych gości. W przyszłym tygodniu narodowcy z Poznania zamierzają przeprowadzić także zbiórkę długotrwałej żywności i dostarczyć ją do protestujących górników.
- Blisko dwa tysiące górników protestuje pod ziemią, po tym jak rząd Ewy Kopacz ogłosił plan restrukturyzacyjny dotyczący polskiego górnictwa. Rząd poszedł po najmniejszej linii oporu i zamiast planu naprawczego mamy de facto do czynienia z kapitulacją przed prawdziwymi problemami, jakie nękają polski przemysł wydobywczy od wielu lat. Jedyne na co stać nieudolny rząd to wyrzucenie ponad dwóch miliardów złotych na zamknięcie czterech kopalń, co doprowadzi do społecznej pauperyzacji obszarów, na których funkcjonują - pisze w swoim oświadczeniu Zarząd Główny Ruchu Narodowego.
Początek manifestacji na placu Adama Mickiewicza zaplanowano na 18:00.
W piątek w obronie górników manifestowali anarchiści.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na oblodzenie! Jeszcze do 9.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro