Reklama
Reklama

Ksiądz chodzi po kolędzie: aktualną lokalizację sprawdzisz w internecie

fot. mtkamionki.pl
fot. mtkamionki.pl

Nietypowe rozwiązanie podczas odwiedzin duszpasterskich stosuje ksiądz z podpoznańskich Kamionek. Poza wypisaniem dokładnego planu wizyt na stronie internetowej, korzysta z aplikacji, która umożliwia... śledzenie na żywo jego lokalizacji przez internet.

Coraz częściej księża komunikują się z wiernymi za pośrednictwem internetu. Kolejne parafie zakładają swoje profile na portalach społecznościowych. Ma to umożliwić lepszy kontakt z mieszkańcami.

W podpoznańskich Kamionkach strona internetowa parafii działa prężnie już od dłuższego czasu. W aktualnościach można tu znaleźć szczegółowy plan odwiedzin duszpasterskich zaplanowanych przede wszystkim na styczeń. Poza datą wizyty dowiemy się także, od której godziny ksiądz może pojawić się w naszym rejonie.

Miejscowy proboszcz nie poprzestaje jednak tylko na tym. Na stronie internetowej pojawił się odnośnik "szukaj księdza". Gdy go naciśniemy, zostaniemy przekierowani na profil księdza Jakuba (proboszcz) na portalu Endomondo. Aplikacja o tej nazwie jest od dłuższego czasu wykorzystywana przez sportowców. Dzięki niej można zapisywać swoje osiągnięcia np. w bieganiu czy jeździe na rowerze.

Ponieważ aplikacja wykorzystuje GPS, umożliwia także "śledzenie na żywo" przez internet osoby posiadającej włączoną aplikację podczas treningu. Właśnie z takiej opcji korzysta ksiądz. - To nie ja wpadłem na pomysł, by korzystać z tej aplikacji podczas kolędy. Zrobił to mój poprzednik - mówi ks. Jakub Lechniak, proboszcz parafii w Kamionkach. - Wiem od parafian, że ta aplikacja jest dla nich bardzo przydatna. Śledzą w internecie czy jestem w pobliżu i wiedzą mniej więcej za ile minut mogę się u nich pojawić - dodaje.

Lechniak przyznaje, że aplikacja nie była dla niego nowością. - Sam biegam, dlatego znałem i ściągnąłem aplikację już wcześniej. Myślę, że w przyszłości będę z niej korzystał podczas kolędy, tak jak obecnie - deklaruje.

Tutaj znajdziesz profil księdza.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro