Z nieba do piekła. Zmarnowana szansa AZS UAM Poznań

Jeśli nie wygrywasz 3:0, przegrywasz 2:3 - to powiedzenie najlepiej odzwierciedla przebieg spotkania AZS UAM Poznań - GTPS Gorzów Wielkopolski.

Akademicy świetnie rozpoczęli mecz i w pierwszej partii prowadzili już 10 punktami. Goście wzięli się za odrabianie strat, ale gospodarze zdołali wygrać tego seta. W drugim gra była bardziej zacięta, jednak ponownie górą byli Akademicy.

W trzeciej odsłonie goście zaczęli grać jak na lidera tabeli przystało, a gospodarze zaczęli się nieco gubić, czego efektem była wygrana GTPS. Czwarty set to już popis siatkówki w wykonaniu gorzowian. w decydującej partii większym opanowaniem wykazali się goście i wygrali całe spotkanie 3:2.

W tabeli grupy 1 II ligi mężczyzn AZS UAM zajmuje 3. lokatę z 30 punktami na koncie. Lider, GTPS, ma 5 "oczek" więcej. Do końca rundy zasadniczej pozostało 5 kolejek.

AZS UAM Poznań - Meprozet GTPS Gorzów 2:3(25:21, 26:24, 21:25,15:25, 11:15)