Reklama
Reklama

Nowy projekt poznaniaka: Maltanka z klocków LEGO 

fot. Mateusz Wawrowski

Mateusz Wawrowski przedstawia swój kolejny projekt. Na razie z kloców LEGO powstała wąskotorowa lokomotywa spalinowa WLs50. W przyszłości pojawią się też wagony i stacja Maltanka.

Mateusz Wawrowski, miłośnik klocków LEGO z Poznania, co jakiś czas prezentuje kolejne swoje projekty związane z naszym miastem. Tym razem jest to Maltanka. Na początek zbudowałem polską wąskotorową lokomotywę spalinową WLs50. Model lokomotywy został przygotowany w skali 1:45, w oparciu o rzeczywiste wymiary, a także zdjęcia. Jest to miniatura jednej z lokomotyw eksploatowanych na trasie Kolejki Parkowej Maltanka - mówi Mateusz Wawrowski.

Taki projektów było całe mnóstwo, aż trudno je wszystkie wymienić. Pojawił się między innymi tramwaj Konstal 105Na, autobus Ikarus 260.04 oraz Solaris Urbino. Z klocków LEGO powstała też Brama Poznania.

W przyszłości Mateusz zajmie się rozbudową Maltanki. Chciałbym w przyszłym roku dobudować wagony, a także stację Maltanka. Może, uda się zbudować całą trasę Kolejki Parkowej Maltanka, co jest moim marzeniem - dodaje Wawrowski.

Zobacz zdjęcia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
4.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro