Reklama
Reklama

Sąd obniżył karę dla mordercy z ulicy Półwiejskiej

W poniedziałek odbyła się rozprawa, na której Sąd Apelacyjny podjął decyzję o obniżeniu kary dla Pawła T., który w lipcu 2013 roku na ulicy Półwiejskiej zamordował młodego mężczyznę. Paweł T. wcześniej został skazany na karę dożywotniego więzienia, a dziś Sąd Apelacyjny obniżył karę do 25 lat więzienia. Wyrok jest prawomocny.

Do zabójstwa na ulicy Półwiejskiej doszło w nocy z 6 na 7 lipca 2013 roku. Ofiarą był 26-letni mężczyzna, którego raniono w szyję pękniętą szklaną butelką. Mimo reanimacji 26-latka nie udało się uratować. Policjanci szybko zatrzymali podejrzanych o zabójstwo. To 24-letni dziś mieszkaniec Kołobrzegu oraz jego o rok starszy kolega z Poznania.

Zarzuty w tej sprawie usłyszał mieszkaniec Kołobrzegu, a w czerwcu tego roku usłyszał wyrok dożywotniego pozbawienia wolności. Obrońca Pawła T. złożył jednak apelację, a Sąd Apelacyjny podjął dziś decyzję o zmniejszeniu wymiaru kary. Sąd uznał, że oskarżony działał z zamiarem ewentualnym. Paweł T. spędzi w zakładzie karnym 25 lat, a ogłoszony dziś wyrok jest prawomocny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro