Reklama

Zatrzymano ojca "poznańskiego Froga". Jechał na podwójnym gazie

Jazda poznańskiego Froga

W środę rano na ulicy Zakopiańskiej w Poznaniu policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli srebrne BMW. Jak się okazało, za kierownicą siedział ojciec "poznańskiego Froga". Miał 0,5 promila alkoholu we krwi.

W ubiegłym tygodniu zaprezentowaliśmy nagranie z wyczynami kierowcy, który poruszał się poznańskimi ulicami łamiąc mnóstwo przepisów ruchu drogowego. Mężczyzna jechał z prędkością 140 km/h pomiędzy domami, niemal doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem, prawie potrącił pieszego na chodniku, nieprawidłowo wyprzedzał inne auta i przejechał pod prąd przez skrzyżowanie. A to tylko kilka wykroczeń, które popełnia jadąc m.in. ulicą Lutycką czy Zakopiańską.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Nagranie opublikowaliśmy we wtorek, a już w piątek Piotr K. prowadzący auto usłyszał 27 zarzutów za swoją piracką jazdę. Zatrzymano mu też prawo jazdy. Za swój czyn odpowie przed sądem - grozi mu 8 lat więzienia.

Dziś w ręce policjantów wpadł... ojciec "poznańskiego Froga". - Mężczyzna został zatrzymany w środę rano do rutynowej kontroli na ulicy Zakopiańskiej - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. - Poruszał się srebrnym BMW - dodaje. Tym samym samochodem, którym na nagraniu jechał jego syn. - Mężczyzna miał 0,5 promila alkoholu we krwi. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy - wyjaśnia Borowiak.

Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro