Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
11 -1
Reklama

Zmodernizowane wagony PR nie takie „nowe”

KaT
piątek, 12.12.2014 r.
godz. 08.51
KaT | piątek, 12.12.2014 r., godz. 08.51
Zmodernizowane wagony PR nie takie „nowe”
fot. Kazik K.

W środę pokazywaliśmy zdjęcia ze zmodernizowanego wagonu Przewozów Regionalnych, który zaprezentowano na stacji Poznań Główny. Jeden z uczestników prezentacji zwrócił uwagę na pewne „niedociągnięcia” w wyglądzie pociągu. Jak się okazuje, modernizacja odbywała się… nawet trzy lata temu, a od tego czasu wagony normalnie kursowały na trasach.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
11°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1017 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przewozy Regionalne w środę na dworcu Poznań Główny zaprezentowały „zmodernizowany pociąg”. W uroczystości wzięli udział m.in. Wojciech Jankowiak, wicemarszałek wielkopolski, a także prezes zarządu Przewozów Regionalnych - Tomasz Pasikowski. Informowano wówczas, że wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy pociągów 14 grudnia, a więc w najbliższą niedzielę, osiemnaście zmodernizowanych wagonów i pięć odnowionych lokomotyw będzie służyć pasażerom (piszemy o tym TUTAJ). Inwestycja kosztowała ponad 50 milionów złotych.

Jeden z uczestników prezentacji zwrócił jednak uwagę na niedociągnięcia w wyglądzie pociągu. - Pragnę zwrócić uwagę na zdjęcia pokazujące liczne niedociągnięcia oraz ślady rdzy pokryte farbą. Czy tak powinno być? Z informacji, które były przekazywane został sam szkielet, a reszta jest nowa. W szczególności wagon z wyblakniętym napisem i łatami foli do oklein daje dużo do myślenia - wyjaśnia Kazik, autor zdjęć.

Postanowiliśmy wyjaśnić sprawę. - Modernizacja tych wagonów odbywała się w latach 2011-2012 - mówi Norbert Wełyczko, rzecznik Przewozów Regionalnych w Poznaniu. - Po modernizacji normalnie kursowały na trasach i dlatego mają ślady użytkowania - dodaje. - Prezentacja odbyła się, ponieważ Przewozy Regionalne otrzymały dofinansowanie na pokrycie kosztów modernizacji. Wcześniej pokryliśmy je ze środków własnych - kończy.

Reklama