Reklama
Reklama

Nowe wagony Przewozów Regionalnych dla Wielkopolski

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Czternastego grudnia wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy pociągów, a wraz z nim na wielkopolskich torach pojawią się zmodernizowane składy Przewozów Regionalnych. Nowoczesnym wagonami pojedziemy z Poznania do Leszna, Wrocławia, Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby.

Przewozy Regionalne wyremontowały osiemnaście wagonów oraz pięć lokomotyw. Nowe składy będą od 14 grudnia służyć pasażerom - Będa trzy takie składy i będą kursowały w relacjach Poznań - Leszno, Poznań - Wrocław, Poznań - Jelenia Góra i Poznań - Szklarska Poręba - wyjaśnia Norbert Wełyczko, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych. Codziennie z Poznania wyruszy sześć kursów do Leszna, dwa do Wrocławia oraz jeden do Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Wyższy komfort jazdy dla pasażerów to także lepsze warunki pracy - Poprawa jakości nie tylko podróżowania dla naszych klientów, ale także poprawa jakości pracy dla pracowników, którzy będą pracowali na pokładzie zmodernizowanych wagonów - mówi Justyna Grzesik z Przewozów Regionalnych.

Całkowita wartość modernizacji to ponad 55 milionów złotych, a ponad połowa tej kwoty pochodzi z funduszy unijnych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
51.26 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro