Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama

Nowe wagony Przewozów Regionalnych dla Wielkopolski

BS
środa, 10.12.2014 r.
godz. 19.30
BS | środa, 10.12.2014 r., godz. 19.30
Nowe wagony Przewozów Regionalnych dla Wielkopolski
fot. Maciej Kopiński

Czternastego grudnia wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy pociągów, a wraz z nim na wielkopolskich torach pojawią się zmodernizowane składy Przewozów Regionalnych. Nowoczesnym wagonami pojedziemy z Poznania do Leszna, Wrocławia, Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przewozy Regionalne wyremontowały osiemnaście wagonów oraz pięć lokomotyw. Nowe składy będą od 14 grudnia służyć pasażerom - Będa trzy takie składy i będą kursowały w relacjach Poznań - Leszno, Poznań - Wrocław, Poznań - Jelenia Góra i Poznań - Szklarska Poręba - wyjaśnia Norbert Wełyczko, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych. Codziennie z Poznania wyruszy sześć kursów do Leszna, dwa do Wrocławia oraz jeden do Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby.

Wyższy komfort jazdy dla pasażerów to także lepsze warunki pracy - Poprawa jakości nie tylko podróżowania dla naszych klientów, ale także poprawa jakości pracy dla pracowników, którzy będą pracowali na pokładzie zmodernizowanych wagonów - mówi Justyna Grzesik z Przewozów Regionalnych. 

Całkowita wartość modernizacji to ponad 55 milionów złotych, a ponad połowa tej kwoty pochodzi z funduszy unijnych. 

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama