Ponad 1000 osób aktywnie świętowało 6 grudnia

Ponad 1000 osób aktywnie świętowało 6 grudnia nad Jeziorem Strzeszyńskim. Odbył się tam Poznański Bieg Mikołajkowy.

W biegu na 10 kilometrów najlepszy okazał się Bartosz Majorczyk, który pokonał te trasę w 36 minut i 6 sekund. Na podium stanęli również Rafał Wasiak (0:36:18) oraz Roman Kołodziejczyk (0:36:25).

Wśród kobiet zwyciężyła Justyna Papież (0:41:15), która wyprzedziła Agnieszkę Pelc-Wanielistą (0:42:17) oraz Agnieszkę Witczak-Flajszer (0:42:29).

Na 4,3 kilometra triumfował Łukasz Roth (0:16:56). Dalsze miejsca zajęli Bartosz Kaczmarek (0:17:50) i Tomasz Pochylski (0:19:06). Najlepszą z kobiet była Kamila Wylegała (0:21:06).