Reklama

Święty Mikołaj przyjeżdża do Poznania. Ten "prawdziwy"

fot. Konsulat Finlandii w Poznaniu / Facebook

Choć wielu uważa, że "prawdziwy" Święty Mikołaj nie istnieje, równie wielu za tego "prawdziwego" uznaje Świętego Mikołaja z fińskiego Rovaniemi. Właśnie ten Święty Mikołaj przyjedzie w najbliższą niedzielę do Poznania. Spotka się z dziećmi na Placu Wolności.

Co Święty Mikołaj będzie robić w stolicy Wielkopolski? Przede wszystkim będzie spotykał się z maluchami w związku ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem. Święty Mikołaj odwiedzi Poznań na zaproszenie Konsula Honorowego Finlandii w Poznaniu. Będzie to pierwsza w historii jego wizyta w naszym mieście.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


- Wiem, że niektórzy wątpili, czy Święty Mikołaj istnieje i czy jest naprawdę prawdziwy. Nie ma co wątpić. Różnice są oczywiste. Ale najważniejsze. Prawdziwy Święty Mikołaj mówi po fińsku. Każdy, kto chce zobaczyć się ze Świętym Mikołajem będzie miał taką możliwość - zapewnia Robert Jakubiec, Konsul Honorowy Republiki Finlandii w Poznaniu.

14 grudnia, a więc w najbliższą niedzielę, Święty Mikołaj pojawi się na Placu Wolności, gdzie przywita poznańskie dzieci. Dziś wiadomo, że wizyta odbędzie się w godzinach przedpołudniowych. Około południa w CK Zamek spotka się ze swoimi pomocnikami, elfami. Następnie w Galerii MM Mikołaj spotka się z dziennikarzami oraz dziećmi, które będą mogły mu zadawać pytania. Również na niedzielę zaplanowano wizytę Mikołaja w jednym z poznańskich szpitali - odwiedzi w nim maluchy.

W poniedziałek gość z Finlandii odwiedzi podopiecznych instytucji, która wygra konkurs na najlepiej udekorowaną szkołę lub przedszkole. W programie wizyty są także spotkania z dziećmi z poznańskich przedszkoli, z kórnickiego Domu Dziecka i z podopiecznymi Stowarzyszenia Żurawinka. Również w poniedziałek Święty Mikołaj zawita do maluchów przebywających w poznańskim szpitalu.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
3.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro