Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -4
Reklama

Przekazanie władzy: „Ryszard Grobelny ma dużą klasę”

KaT
poniedziałek, 8.12.2014 r.
godz. 10.18
KaT | poniedziałek, 8.12.2014 r., godz. 10.18
Przekazanie władzy: „Ryszard Grobelny ma dużą klasę”
fot. Włodzimierz Hoppel

O godzinie 8.00 rano Ryszard Grobelny spotkał się z Jackiem Jaśkowiakiem w Urzędzie Miasta. To właśnie w poniedziałek odbywa się oficjalne przekazanie władzy nowemu prezydentowi.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1029 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1020 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Od rana informujemy, że to właśnie w poniedziałek odbędzie się oficjalne przekazanie władzy Jackowi Jaśkowiakowi. Tym samym urzędowanie zakończy Ryszard Grobelny, który od 16 był prezydentem Poznania. Około godziny 8.00 ustępujący prezydent oraz prezydent elekt spotkali się w Urzędzie Miasta. - Na spotkaniu przedstawię panu Jaśkowiakowi całą grupę dyrektorów, którzy pracują w urzędzie oraz kilku miejskich jednostkach organizacyjnych - mówił po godzinie 8.00 Ryszard Grobelny. - Gabinet przekażę bezpośrednio po zaprzysiężeniu. Jest już przygotowany, żeby wszystko przekazać - dodał.

Jacek Jaśkowiak do urzędu nie przyjechał dziś rowerem, jak to ma w zwyczaju. - Przyjechałem taksówką, jestem w trakcie ustawiania logistyki. Muszę sobie to wszystko poukładać tak, by móc kontynuować swoje zwyczaje wcześniejsze w taki sposób, aby móc być tutaj godnie ubranym - tłumaczył.

Na spotkaniu pojawili się dyrektorzy wydziałów magistratu, a także miejskich instytucji. - Zapoznam się z dyrektorami, a później będziemy się ze sobą oswajać. Mam nadzieję, że będziemy ze sobą pracować i ta polityka, którą chciałbym prowadzić będzie prowadzona przez te osoby, które będą w urzędzie pracować - podkreślał Jaśkowiak. Równocześnie Jaśkowiak zaznaczył, że chciałby dziś ogłosić swoich zastępców. - Będzie wśród nich kobieta - zapewnił.

Nie we wszystkich miastach przekazanie władzy odbywa się w tak uroczysty sposób. - Dla mnie to rzecz normalna, choć nie mam doświadczeń - mówił Ryszard Grobelny. - Tak to powinna wyglądać. Mieszkańcy wybrali nowego prezydenta, będzie po zaprzysiężeniu pełnił swoje obowiązki. Powinien otrzymać wszelką pomoc, by jak najlepiej pełnić te obowiązki dla dobra Poznania - podkreślał.

- Poznań jest najważniejszy i dla prezydenta Grobelnego i dla mnie. To jest służba. Cieszę się, że prezydent Grobelny ma dużą klasę i w ten sposób się to odbywa -
zakończył Jaśkowiak.

Oficjalne zaprzysiężenie Jacka Jaśkowiaka na prezydenta Poznania o godzinie 14.00 w Ratuszu. Czego Wy życzycie nowemu prezydentowi? Zachęcamy do oddania głosu w naszej sondzie oraz do wpisywania życzeń w komentarzach pod tekstem.

ZOBACZ WYNIKI SONDY
arrow
ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama