Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama

Nowa Rada Miasta zaczyna pracę

KaT
piątek, 28.11.2014 r.
godz. 12.51
KaT | piątek, 28.11.2014 r., godz. 12.51
Nowa Rada Miasta zaczyna pracę

W piątek o 9.30 w Ratuszu odbyło się pierwsze posiedzenie nowej Rady Miasta. Radni wybrali swojego przewodniczącego. Został nim Grzegorz Ganowicz z PO, który pełnił tę funkcję także w poprzedniej kadencji.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Nie w sali sesyjnej Urzędu Miasta, a wyjątkowo w Ratuszu odbyła się inauguracyjna sesja Rady Miasta. Przypominamy, że w Radzie Miasta PO uzyskała 16 mandatów, PiS - 12, SLD - 5, KWW Ryszarda Grobelnego Teraz Wielkopolska - 3 i Prawo do Miasta - 1.

Właśnie na pierwszej sesji radni wybrali swojego przewodniczącego. Ponownie tę funkcję pełnił będzie Grzegorz Ganowicz z Platformy Obywatelskiej, który był przewodniczącym także w poprzedniej kadencji. PO ma najwięcej radnych w RM i w związku z tym to właśnie członek tego ugrupowania został przewodniczącym.

Kto będzie pełnił funkcje wiceprzewodniczących Rady? Tego dowiemy się dopiero po wyborach prezydenckich. To od nich bowiem może sporo zależeć. Przerwana dziś sesja Rady Miasta będzie kontynuowana w środę. Wtedy też okaże się czy radnymi zostaną Dariusz Jaworski oraz Tomasz Kayser - wybrani na radnych, ale dziś pełniący funkcję wiceprezydentów. Jeśli to Ryszard Grobelny zostanie prezydentem, być może zachowają stanowisko i wtedy radnymi nie będą (zastąpią ich inne osoby z danej listy). Jeśli natomiast to Jacek Jaśkowiak zostanie prezydentem - wówczas prawdopodobnie będą działać w Radzie Miasta.

Oto wszyscy miejscy radni nowej kadencji:

Platforma Obywatelska

Hubert Świątkowski, Urszula Mańkowska, Krzysztof Skrzypinski, Łukasz Mikuła, Jakub Jędrzejewski, Tomasz Lipiński, Marek Sternalski, Monika Danelska, Mariusz Wiśniewski, Dominika Król, Bartosz Zawieja, Karolina Fabiś-Szulc, Wojciech Kręglewski, Grzegorz Ganowicz, Maria Lisiecka-Pawełczak, Małgorzata Woźniak

Prawo i Sprawiedliwość

Szymon Szynkowski vel Sęk, Mateusz Rozmiarek, Lidia Dudziak, Janusz Kapuściński, Artur Różański, Adam Pawlik, Michał Grześ, Przemysław Alexandrowicz, Zbyszko Górny, Klaudia Strzelecka, Ewa Jemielity, Michał Boruczkowski

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Katarzyna Kretkowska, Halina Owsianna, Beata Urbańska, Tomasz Lewandowski, Antoni Szczuciński

Teraz Wielkopolska Ryszarda Grobelnego

Dariusz Jaworski, Tomasz Kayser, Joanna Frankiewicz

Prawo do Miasta

Tomasz Wierzbicki.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama