Reklama
Reklama

Stary Rynek w weekend: 77 mandatów, 2 osoby zatrzymane

fot. Łukasz Stefanowski, archiwum

W weekend 70 policjantów patrolowało Stary Rynek i przyległe do niego ulice. Wystawiono 77 mandatów. Funkcjonariusze zatrzymali 2 sprawców przestępstw.

Działania policjantów mają na celu zapewnić bezpieczeństwo osobom odwiedzającym Stary Rynek w Poznaniu i jego okolice. Statystyki sporządzone po ostatnim weekendzie wskazują, że takie działania mają sens. W miniony piątek i sobotę na Starym Rynku służbę pełniło 70 funkcjonariuszy. Podczas wszystkich służb zostało wylegitymowane 334 osoby i skontrolowano 47 pojazdów. Policjanci przeprowadzili 28 interwencji, w wyniku których nałożyli 77 mandatów, związanych z łamaniem Ustawy o wychowaniu w trzeźwości, a także w związku z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego. Zatrzymanych zostało 2 sprawców przestępstw - informuje Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Policjanci przypominają, że spożywanie alkoholu poza miejscami do tego przeznaczonymi, to wykroczenie zagrożone mandatem. Ponadto apelują, aby bardzo uważać na swój dobytek. Pozostawienie dokumentów, czy pieniędzy bez opieki może zakończyć się ich kradzieżą.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
2.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro