Reklama
Reklama

Marsz Równości przeszedł przez miasto, było spokojnie

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

W sobotę ulicami Poznania przeszedł Marsz Równości. Manifestacja wystartowała po godzinie 14 z Placu Adama Mickiewicza, po wcześniejszym przeczytaniu manifestu. Nie odnotowano żadnych incydentów.

Marsz wyruszył z Placu Adama Mickiewicza i przeszedł ul. Marcinkowskiego, ul. Paderewskiego i na Stary Rynek. Później manifestanci wybrali się ulicą Paderewskiego na Plac Wolności.Na całej trasie nie zanotowano żadnych większych incydentów. Nie odbyły się żadne kontrmanifestacje. Jak co roku marsz ochraniany był przez policjantów. Marsz przebiegał bardzo spokojnie. Nie odnotowaliśmy żadnych zdarzeń - tłumaczy Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Manifestacja odbyła się w ramach Dni Równości i Tolerancji. To już 11. Marsz Równości w Poznaniu. Tym razem hasłem przewodnim marszu było"Solidarność naszą bronią!" - wyrażającym potrzebę solidarności, szacunku i wzajemnej pomocy w walce z nienawiścią, zwłaszcza wśród grup społecznych narażonych na przemoc, opresję i marginalizację - wyjaśniali organizatorzy.

Mniejszości seksualne, etniczne czy religijne skandowały apelując o zaprzestanie mowy nienawiści. Polska nie jest krajem tolerancyjnym i nie czujemy się bezpiecznie - twierdzili uczestnicy marszu równości. Przeszli ulicami Poznania, by pokazać swoją siłę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
28.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro